Kaip vaikščioti kai slidu ir kaip teisingai kristi jeigu paslydote?

Pixabay.com nuotr.

Kiekvieną žiemą dėl slidžių šaligatvių ir kelių daugybė žmonių paslysta ir griūdami patiria įvairias traumas.

Kai kurios iš jų gali būti labai rimtos ir turėti ilgalaikių fizinių pasekmių. Lūžę klubai, rankos ir nugaros kaulai, galvos traumos yra vienos dažniausiai pasitaikančių, kuomet kalbama apie slydimo ar griuvimo metu patiriamus sužalojimus.

Tirpstantis sniegas pernakt sušąla, formuodamas plono ledo sluoksnį, kurį yra ypač sunku pastebėti. Ryto metu, ledui bepradedant tirpti, žemė tampa labai slidi. Nepaisant to, kaip gerai sniegas būna nuvalomas nuo pėsčiųjų takų ir parkavimo aikštelių, vis tiek išlieka galimybė, kad vietomis paviršiai bus slidūs.

Ypatingai tokiu metu nukenčia senoliai, todėl nelikite jiems abejingi: padėkite pereiti slidžius kelio ruožus. Galbūt jūsų kaimynai vyresnio amžiaus? Pasisiūlykite už juos nueiti į parduotuvę ir nupirkti būtiniausių maisto prekių. Nuoširdus supratimas gali padėti išvengti rimtų sužalojimų pažeidžiamiems vyresnio amžiaus žmonėms.

Tačiau pargriūti gali ne tik jie.

Žiemai įsibėgėjant norime priminti kaip saugiai vaikščioti kuomet slidu ir kaip teisingai pargriūti kai jau paslydote (tai gali sumažinti traumos rimtumą arba padėti jos išvengti).

Patarimai vaikščiojant žiemą: sumažinkite tikimybę pargriūti

• Jūsų avima avalynė gali turėti didelės įtakos ar jūs pargriūsite ar ne. Tinkamo dydžio batai, pasižymintys gera pado danga, yra pats geriausias pasirinkimas žiemos metu. Priedai, tokie kaip specialūs padai ar apkaustai gali suteikti jums papildomo sukibimo einant sniegu ar ledu nuklotu paviršiumi. Patarama vengti aukštakulnių.

• Kai tik yra įmanoma stenkitės rinktis kelią aplink sniegą ar ledą.

• Eikite lėtais ir mažais žingsneliais. Stenkitės kiek ištiesti kojų pirštus, kad įgautumėte daugiau stabilumo einant ledu nuklotais takais.

• Laikykite galvą pakeltą ir nesvirkite į priekį.

• Rankas ištraukite iš kišenių – taip lengviau išlaikysite pusiausvyrą.

• Jei naudojatės vaikščiojimo lazda, tuomet rekomenduojama apsirūpinti specialių ledo smaigu, skirtu lazdai.

• Planuokite savo kelionę iš anksto, kad būtumėte tikri, jog turite pakankamai laiko pasiekti reikiamą vietą, nes per skubėjimą slidžiu keliu galite griūti. Geriau žingsniuokite ramiai, palengva. Jokiu būdų nebėkite!

• Venkite trumpesnių, nenuvalytų kelių.

• Eidami, tuo pačiu metu nesinaudokite mobiliuoju telefonu!

• Lipdami laiptais būtinai naudokitės turėklais.

• Apsvarstykite galimybę su savimi neštis nedidelį indelį smėlio, kurį galėtumėte pabarstyti ant slidaus paviršiaus, kurio negalite aplenkti (atsargumas gėdos nedaro).

• Stenkitės nenešioti sunkių ir didelių objektų, kurie blokuotų jūsų regos plotą. Papildomi nešuliai taip pat gali daryti įtaką jūsų pusiausvyrai.

Kaip taisyklingai kristi jei jau paslydote?

Pirmiausiai – nepanikuokite!

Esminis patarimas būtų tas, jog krentant derėtų neįsitempti, o priešingai – kiek įmanoma labiau atsipalaiduoti, nes tokiu būdu traumų tikimybė sumažėja, kadangi raumenys bus atsipalaidavę, o ne įsitempę.

Jei pajutote, kad slystate ir krisite kaip įmanydami saugokite savo galvą, jei įmanoma sukitės šonu ir apglėbkite ją rankomis.

Jei krisite ant ištiestų rankų, didžiausia rizika, jog nukentės riešai. Taip pat nepatariama kristi ant kelių, kadangi šios vietos itin kietos ir smūgio metu grės rimtos traumos.

Krentant patariama sulenkti kelius ir pasisukti ant tų vietų kurios yra „mėsingiausios“ t.y. minkščiausios.

Krentant reikėtų ne kovoti su pačiu kritimu ir jam priešintis atkišant pažeidžiamiausias savo kūno dalis, o mėginti tarsi ridentis, taip sušvelninant smūgį ir paskirstant jį po kūną.

Jei pamatėte parkritusį žmogų, pažiūrėkite ar jis sąmoningas, ar nesimato akivaizdžių galūnių deformacijų, pasidomėkite kaip jis ir esant reikalui kvieskite pagalbą.

Būkite saugūs ir sveiki!

Gismeteo.lt

vaikščiojimas slidu
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Išbandykite savo jėgas Nacionaliniame ekonomikos egzamine. Tai unikali iniciatyva skirta kiekvienam, norinčiam pagauti ekonomikos ritmą, pasitikrinti ekonomikos žinias ir geriau ją suprasti. Antrą kartą organizuojamas Nacionalinis ekonomikos egzaminas provokuoja mąstyti ir kviečia pastebėti, kiek daug ekonomikos yra mūsų kasdienybėje. Nacionalinis ekonomikos egzaminas vyks kovo 27 dieną, nuo 10 iki 19 valandos. Laikymas vyks internete – www.ekonomikosegzam...
Įvykiai
„GetJet Airlines“ aviakompanija naują skrydžių sezoną pasitinka gerokai atsinaujinusi. Bendrovė ir toliau pildo savo orlaivių parką, tad vasaros skrydžių sezoną pasitiks turėdama 15 lėktuvų. Be to, pasirašius ilgalaikę bendradarbiavimo sutartį su didžiausiais Lietuvos turo operatoriais ir pradėjus vykdyti užsakomuosius skrydžius, įmonės matomumas tapo itin svarbiu, tad „GetJet Airlines“ pristato atnaujintą savo logotipą, kuriuo jau pradėjo žymėti savo orla...
Testas!
Šiame paveikslėlyje paslėptos trys boružės ir trys vaiko veidai. Jūsų užduotis  juos rasti per 1 minutę. Atsakymą rasite apačioje. Mes paruošėme jums keletą išbandymų, keleta klasikinių užduočių. Kai kurioms iš jų reikės tik dėmesio, kitoms - dėmesingumo ir ar loginio mąstymo. Imsitės iššūkio?  Mūsų dėmesio testai pateikiami nuotraukose ir susideda iš skirtingų tipų užduočių: rasti klaidą, rasti skirtumus ir padaryti logiškas išvadas. Testo atsakymas
Įvykiai
Savaitgalį šalies parduotuvėse vykusi „Maisto banko” akcija pasižymėjo aktyviu aukojimu. Per dvi dienas nepasiturinčiųjų maitinimui savanoriai surinko 479 tūkst. eurų vertės maisto. „Toks rezultatas pranoksta pavasarių „Maisto banko“ akcijų rezultatus“, - džiaugiasi laikinoji „Maisto banko“ vadovė Kristina Tylaitė. 74 miestuose paaukoti maisto skurstantiesiems prašė savanoriai surinko 415 tūkst. įvairių ilgai negendančių maisto.“ „Maisto banko“ akcijos sav...
Laisvalaikis
Kelionių organizatoriai pastebi, jog būtent pavasaris yra antras populiariausias atostogų laikas, kuris poilsiautojų srautais nusileidžia tik vasarai. Ir tai ne nuostabu, mat pavasarį užsienio kurortuose galima pasimėgauti ne tik vasariška šiluma, bet ir poilsiu su visa šeima, kuomet mokyklinio amžiaus vaikai turi visą savaitę, laisvą nuo pamokų. Pasidovanoję išvyką į vieną populiariausių užsienio kurortų, įpusėjus balandžiui, galite nušauti du zuikius vie...
Įvykiai
juokdary išminčiaus širdim – uždangą nakties pakėlęs surinkęs karalių ašaras bėgantį laiką ir gėlą – nusimesk savo rūbą dulkėtą ir pabūk dar laimingas akimirksnį vėlų – kai visi užmiršo tave senojo teatro tyloj pasilikusį...   dar pabūk juokdary – dar iš laimės virpėdamas šok savo šokį – netikros mėnesienos šviesoj netikrų karalysčių karaliams...   Šį eilėraštį Birutė Mar parrašė lygiai prieš dvidešimt metų Teatro dienos proga. Birutė Mar – šiuo pavard...
Laisvalaikis
Muzikos gerbėjai trečiadienį vakare koncertų salėje „Compensa" Vilniuje mėgavosi „Prime Orchestra" surengtu simfoniniu šou „Pasauliniai hitai". Žiūrovai savo mėgstamus hitus išgirdo skambant visiškai kitaip nei yra įpratę - šiuolaikinė muzika susiliejo su klasika, o pasirodymą papuošė specialieji efektai. Šiuo metu „Prime Orchestra" intensyviai koncertuoja įvairiose šalyse. Vakar Vilniuje pasirodę muzikantai mūsų šalyje surengs ir antrą pasirodymą, kuris š...
Įvykiai
Kovo 20 ir 28 dienomis Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje pirmą kartą organizuojamas I. Simonaitytės vardo moksleivių meninio skaitymo konkursas. I. Simonaitytė (1897-1978 m.) - garsi Klaipėdos krašto rašytoja, autobiografinių apysakų ir romanų kūrėja. Rašytojos literatūrinis palikimas priartina praeitį, praturtina ateitį, įkvepia mus didžiuotis savo kraštu. Ievos Simonaitytės vardo konkursas skirtas mokiniams nuo pirmos iki dvylik...
Kultūra
Dailininkas Artūras Šimonis sukūrė scenografiją bei kostiumus pirmajai lietuviškai vaikiškų operų trilogijai sukurtai Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre – „Bulvinė pasaka“ (2007 m.), „Makaronų opera“ (2014 m.) ir „Žvaigždžių opera“ (2018 m.). Teatrui save pašventęs dailininkas pasakoja, kad jo darbe svarbiausia numatyti žiūrovų reakciją, o smagiausia būna sulaukti jų atsiliepimų. Tačiau žvalgytis atgalios jis nėra linkęs.    Kokios vizualinės kalbo...