User views view_news rubric_id news_rubric_id 5

Švietimo profsąjungų atsakas tėvams: kreipkitės į ministeriją arba samdykitės mokytojus patys

Mokytojų streikas, BNS nuotr.

Gytis Pankūnas

Lietuvoje įsisiūbavus mokytojų streikams, mokinių tėvai sunerimo dėl savo atžalų, mat kai kurioje mokyklose ugdymo procesas nevyksta jau kelias savaites. LRT.lt kalbinti švietimo profesinių sąjungų vadovai tėvams pataria dėl susidariusios situacijos kreiptis į Švietimo ir mokslo ministeriją (ŠMM) arba patiems samdytis mokytojus, kurie pakeistų streikuojančius jų kolegas.

Viena tokių ugdymo įstaigų, kurioje mokytojai streikuoja jau ne pirmą savaitę – Vilniaus Žemynos progimnazija. Trečiadienį su LRT.lt susisiekusi Asta, kurios du vaikai mokosi šioje progimnazijoje, sakė, kad mokykloje streikas vyksta jau trečią savaitę.

Pasak moters, iš maždaug 1100 mokinių į progimnaziją šiuo metu ateina tik keli šimtai, mat iš 80 pedagogų joje streikuoja daugiau negu 60. Astos teigimu, Žemynos progimnazijos mokinių tėvai ne juokais sunerimę dėl to, kad yra sustojęs ugdymo procesas mokykloje.

„Yra tokios kalbos, kad, jeigu mokytojams nepavyks susitarti su Švietimo ir mokslo ministerija, tai streikas gali trukti iki vasario mėnesio. Niekas nekalba apie streiko nutraukimą ir pamokų atnaujinimą iš viso“, – baiminosi pašnekovė.

Anot jos, tėvai nutarė, kad nuo pirmadienio savo atžalas vėl ves į mokyklą. Tiesa, kaip pripažino Asta, nėra aišku, ar pamokos vyks ir kas jas galėtų organizuoti.

Šitoje situacijoje pradėjo kentėti vaikai. Mes, tėvai, labai palaikome mokytojus, tegul jie streikuoja, bet šioje situacijoje savivaldybė, mokyklos vadovybė, Švietimo ir mokslo ministerija turi pasirūpinti vaikų mokslu, pamokomis. [...] Apie streiką buvo pranešta. Tegul savivaldybė siunčia pakaitinius mokytojus. Sako, kad neturi. Tegul siunčia mokytojus iš pedagoginio universiteto. Tegul sukasi iš situacijos.

Esu prieš tai, kad vaikams per matematikos pamoką būtų leidžiama eiti į kompiuterių klasę ir žaisti kompiuterinius žaidimus. Aš noriu, kad mano vaikai per matematikos pamoką spręstų matematinius uždavinius. Tegul mokosi pagal programą ar ne pagal programą, bet kad vaikai nebūtų sukišami į aktų salę žiūrėti filmukų arba siunčiami žaisti kompiuterinių žaidimų“, – kalbėjo dviejų vaikų motina.

Ji teigė, kad dėl sustojusio mokymo proceso ir patys tėvai yra tarsi įsprausti į kampą.

„Tarkime, mano vienam vaikui yra 10 metų, o kitam – 11-ka. Aš, pagal įstatymus, savo vaikų vienų namuose negaliu palikti, taigi juos privalau vesti į mokyklą, bet mokykloje jie nėra mokomi“, – atkreipė dėmesį moteris.

Mokytojų streikas Vilniaus Žemynos progimnazijoje, BNS nuotr.

Turi du patarimus

Derybose su ŠMM dalyvaujančios ir mokytojų streikus organizuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotoja Erika Leiputė-Stundžienė, LRT.lt paklausta, kokią išeitį pasiūlytų dėl savo vaikų susirūpinusiems tėvams, nedaugžodžiavo. Jos manymu, tėvai, siekdami, kad jų atžalos ir toliau būtų mokomos, turėtų kreiptis į ŠMM.

„Pirmiausia, mano galva, (mokinių tėvai – LRT.lt) turėtų kreiptis į valdžios atstovus, kad pradėtų derybas ir susitartų su mokytojais dėl jų keliamų reikalavimų, kad visi galėtų greičiau grįžti į ugdymo procesą. Reikia kreiptis į ministeriją“, – akcentavo E. Leiputė-Stundžienė.

„Manau, kad kuo greičiau turėtų prasidėti derybos, nes mokytojai irgi labai nori grįžti ir mokyti vaikus“, – pridūrė profsąjungos atstovė.

Tuo metu LRT.lt kalbintas Lietuvos švietimo profesinės sąjungos, neorganizuojančios ir nedalyvaujančios mokytojų streikuose, pirmininkas Audrius Jurgelevičius teigė, kad tėvai, norėdami, kad nesikartotų streikai mokyklose, visų pirma, turėtų remti mokytojus.

„Tėveliai mokytojus turėtų palaikyti ne tik tada, kai mokytojų bėdos atsisuka tiesiogiai prieš juos, o ir tada, kada mokytojai dejuoja, skundžiasi, kelia problemas. Paprastai mokytojų keliamos problemos nėra labai siauros, jos nėra susijusios vien su mokytojų interesais. Galima į tas keliamas problemas žiūrėti iš šalies – laimingas mokytojas, laimingas ir mokinys“, – aiškino A. Jurgelevičius.

Anot profsąjungos vadovo, jis pats nedirbtų vietoje streikuojančio mokytojo ir savo kolegoms pavaduoti kitų mokytojų nesiūlytų. Tiesa, A. Jurgelevičiaus pažymėjo, kad viena iš išeičių, kuri leistų tęsti ugdymo procesą mokytojų streiko metu, galėtų būti pedagogų samdymas tėvų lėšomis.

Galima surasti tėvelių, mokančių istoriją, matematiką, geografiją, bet visi suprantame, kad tai bus tik pakaitalas ir vargu, ar jis bus kokybiškas. [...]

Galima surasti mokytojus. Bet nežinau, kiek Lietuvoje yra apskritai galimybių surasti mokytoją mokyklai nuolatiniam darbui, o čia juk kalbame apie neapibrėžtą laikotarpį. Nebent galima būtų surasti mokytojus 10-tokams tokiuose dalykuose, kuriuose artėja egzaminai, tarkime, matematika. Susimeti po 10 eurų ir samdai žmogų“, – apie galimas išeitis tėvams kalbėjo A. Jurgelevičius.

LRT.lt

Švietimo Profsąjungos tėvai,ministerija streikas mokytojas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
21 peržiūra vasario mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Kriminalai
Klaipėdos apskr. VPK Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus pareigūnai ir toliau vykdo įvairias prevencines priemones Klaipėdos apskrityje, atlikdami kontrolinius pirkimus, kurių metu siekiama nustatyti ar prekeiviai nepažeidžia įstatymų. Vasario 20 d. pareigūnai lankėsi keliose Kretingos, Palangos bei Klaipėdos miesto parduotuvėse, kur tikrinta ar nepažeidžiamas alkoholio kontrolės įstatymas – šiuokart parduotuvėse pažeidimų nenustatyta. Tačiau t...
Kriminalai
2019-02-11, apie 23 val., Klaipėdoje, Laukininkų g., buvo sugadinta kavinės lauko terasa. Atpažinusiuosius asmenis nuotraukose maloniai prašome susisiekti su tyrėja telefonu 8-700 62042 arba e. paštu [email protected]
Gamta
Tarptautinio paplūdimio kokybės ženklo – mėlynosios vėliavos – Klaipėda ir šiemet sieks dviem paplūdimiams: Smiltynės I ir Melnragės II paplūdimiui. Dalyvavimui mėlynosios vėliavos programoje, šiandien, vasario 21 d. posėdyje, pritarė miesto savivaldybės taryba. Abu šie paplūdimiai mėlynosiomis vėliavomis buvo įvertinti ir pernai, o Smiltynės paplūdimys ja buvo apdovanotas ir 2017-aisiais. „Mėlynoji vėliava – tai ne tik simbolis, reiškiantis, kad paplūdimy...
Švietimas
Nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. Klaipėdos mieste pradės veikti Jūrų kadetų mokykla. Planuojama, kad mokykla veiks pastate, esančiame Sportininkų g. 13 (buvusio Klaipėdos universiteto Tęstinių studijų instituto patalpos). Šiuo metu formuojamos 5–8 klasės. Jūrų kadetų mokykloje ugdymas bus vykdomas pagal bendrąsias ugdymo programas, į kurias bus integruoti jūrų kadetų ugdymo sampratos elementai. Mokiniams kartu su pagrindiniu išsilavinimu bus teikiami jūreivystės,...
Įvykiai
Lietuvos oro uostai įgyvendino didelio masto atsinaujinimą, kurio metu įprastus partneriams siūlytus reklamos sprendimus pakeitė efektyviomis skaitmeninėmis priemonėmis, kurioms ateityje numatomas didelis potencialas augti. Visuose trijuose šalies oro vartuose pradėjo veikti modernūs vaizdo ekranai, o sostinės oro vartų keleiviai jau išvydo, kaip atrodo didžiausia Lietuvoje vaizdo siena.  Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostuose iš viso įdiegta daugiau nei...
Laisvalaikis
„Vaizdo klipo idėja atsirado paprastai, prisiminėm, kad turim daug vaikystės prisiminimų, užfiksuotų ir užsilikusių juostinėse kasetėse, kadangi patys vis dar papuolam į tą kartą, kurią tėvai filmavo VHS kameromis. Visas albumas yra apie mus, tampančius suaugusiais, o vaizdo klipas puikiai įprasmina tai, ko mes dabar šiek tiek pasigendam savyje: džiaugsmo, judrumo, atvirų, šiltų santykių, polėkio gyventi ir pažinti pasaulį“ – sako grupės nariai.    Kartu s...
Laisvalaikis
Giedriaus Kuprevičiaus opera, su kuria Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras prieš metus sutiko Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, vasario 28 d. 19 val. Žvejų rūmuose vėl pasakos pamokančią didingos, tačiau nesugebėjusios istorijos verpetuose atsilaikyti tautos istoriją. Operos partitūroje G. Kuprevičius įrašė dedikaciją: „Išnykusių atminimui, gyvųjų perspėjimui“. „Esu lietuvis, baltų genties palikuonis, manyje dar rusena pagoniška žarija. Nerimauju,...
Laisvalaikis
Vos tik grįžę iš trumpų atostogų saulėtoje Kolumbijoje, Jurgis Didžiulis ir Erica Jennings pristato „eurovizinės“ dainos „Sing!“ vaizdo klipą, kuris turi netgi dvi pabaigas! „Klipo pabaiga – nė kiek nesurežisuota. Paskutinio užfilmavimo metu įsilinksminusi komanda, džiaugdamasi sėkminga filmavimo pabaiga, ėmė dainuoti toliau, o mes tiesiog prisijungėme. Turbūt tai geriausiai atskleidžia šios dainos galią – ji užveda dainuoti. Esame labai laimingi, kad prak...
Kriminalai
Klaipėdos m. policija prašo pagalbos ieškant dingusios nepilnametės mergaitės. Rūta J. gimusi 2006 m. iš namų Klaipėdoje išėjo 2019-02-13 d. ir negrįžo iki šiol.Mergaitės duomenys: ūgis apie 162 cm., vidutinio kūno sudėjimo, tamsių ilgų plaukų, mėlynų akių, liežuvyje turi auskarą. Dėvėjo juodą striukę, avėjo juodus sportinius batus, vilkėjo juodos spalvos džinsus. Galinčius suteikti bet kokios informacijos, prašome susisiekti su tyrėja Orinta Venclovaite,...