Jau po savaitės: žiemos šventės į Palangą atsiris dar niekur neregėta šviesų banga

Miestas ruošiasi švenčių šurmuliui, jau kabinamos Kalėdinės dekoracijos pagrindinėse Palangos gatvėse. „V.P.“ nuotr.

Jau visai netrukus, lygiai po savaitės, Palangoje nuotaikingu renginiu visai šeimai prasidės didžiųjų metų švenčių mėnuo – gruodžio 1 d. 17 val. mieste bus įžiebta Kalėdų eglė. Šiemet žaliaskarėpersikėlė į visai naują, išskirtinę kultūrinę erdvę – Grafų Tiškevičių alėją prie Kurhauzo ir Koncertų salės. Eglės įžiebimo šventėje susirinkusiųjų lauks nuotaikinga muzika, Kalėdų Senis su elfais, įspūdingas fejerverkas ir kaip niekad daug spindinčios stebuklingos šviesos. O svarbiausia, jog miesto eglę įžiebsime visi kartu.

Puošiasi miestas

Artėjant gruodžiui mieste vis daugėja šventinių dekoracijų. Jau atkeliavo nuostabūs papuošimai J. Basanavičiaus, Vytauto ir kitoms gatvėms, o kitą savaitę bus sumontuota ir pati eglė. „Šiemet pakeista pagrindinės miesto eglės vieta – ji persikelia arčiau Koncertų salės. Manau, kad iškilmingai įžiebimo ceremonijai parinkta labai tinkama nauja vieta. Žaliaskarė švies ten, kur praeina pagrindiniai žmonių srautai. Kitą savaitę išryškės tai, ką mes dabar dar laikome paslapty ir nenorime viešinti“, – kalbėjo miestą puošiančios bendrovės „Adam Decolight“ vadovas Nerijus Chmieliauskas.

„Adam Decolight“ vadovas N.Chmieliauskasa kcentavo, kad svarbiausia Kalėdas įžiebti širdyse. Asmeninio archyvo nuotr.

Anot pašnekovo, šiemet eglė turės išskirtinį šviečiantį elementą, kuris taps sudėtine šios eglės dalimi. Nepamiršta liks ir tai, kad Palanga yra kurortas, miestas prie jūros. „Kiekvienais metais kurortas puošia daug gatvių tiek Palangoje, tiek Šventojoje. Stengiamės, kad kasmet visos miesto dekoracijos būtų stilistiškai vienodos, turėtų bendrą motyvą. Šių metų motyvas labai būdingas Palangai – gintariniai bumbulai. Kalėdinės dekoracijos primins Baltijos jūros bangas. J. Basanavičiaus pėsčiųjų alėja ir Vytauto gatvė sužibės visiškai naujais puošybos elementais, kurie dar iki šiol nebuvo matyti nei Lietuvoje, nei už jos ribų. Tai – absoliučiai naujo dizaino dekoracijos, kurios šiemet naujai pagamintos būtent tik Palangai. Šie papuošimai atspindės šviesą ir suteiks papildomo efekto ne tik tamsoje, bet ir dienos metu“, – apie naujoves pasakojo N. Chmieliauskas.

Šventinė dekoracija

Ankstesnės eglės vietoje – centrinėje miesto aikštėje – palangiškių ir kurorto svečių taip pat laukia siurprizas, kadangi ši erdvė nebus pamiršta. Centrinėje aikštėje nušvis speciali tūrinė konstrukcija – dekoracija, prie kurios žmonės turės galimybę nusifotografuoti, pasidžiaugti ir netgi įeiti į jos vidų.

„Pažadu, kad įdomių puošybinių interaktyvių dalykų šiais metais tikrai bus. Žinoma, miesto dekoras – skonio reikalas, bet, mano nuomone, negražių eglių nėra. Jei žmogaus sieloje – šventinė nuotaika, atitinkamas požiūris – kiekviena šventė, jos mažiausias atributas atrodo nepaprastai gražus. Svarbiausia, kad Kalėdos įsižiebtų žmogaus širdy, jos būtų pajaustos mintyse, šventiniame nusiteikime“, – kalbėjo pašnekovas.

N. Chmieliauskas akcentavo, jog kiekvienoje puošyboje labai svarbi visų elementų darna. „Šiemet pagrindinė mintis siejama su bangų mūša, šventinė dvasia atbanguos į Palangą su didžiuliu šviesos srautu. Pagrindinė Palangos eglė – konstrukcinė, šiemet ji dabinama ne dirbtinėmis, o natūraliomis eglišakėmis, tad miško kvapo bus nepalyginamai daugiau. Eglės bendras aukštis su viršūne sieks apie 12 metrų. Linkime visiems gražaus švenčių laukimo, juo labiau kad Palangoje kalėdiniu laikotarpiu bus tikrai gražu ir įdomu. Norime su visais dalintis šviesa, grožiu ir nepaprastu Kalėdų laukimu“, – kalbėjo N. Chmieliauskas.

Svarbiausias akcentas – bendrystė

Pasak Palangos miesto kultūros ir jaunimo centro vadovės Vitos Petrauskienės, šiemet bus surengta graži eglės įžiebimo šventė, kurioje laukiamos ir šeimos, ir pavieniai asmenys – tiek palangiškiai, tiek ir kurorto svečiai.

„Svarbiausias šventės akcentas – bendrystė. Sieksime, kad nuostabią miesto žaliaskarę įžiebtų visi susirinkusieji. Žmonėms bus išdalinta tūkstantis stebuklingų šviečiančių lazdelių, kurios padės kartu su miesto meru vykdyti paslaptingus Kalėdų burtus. Nes be mistikos, geros nuotaikos, stebuklų ir paslapčių neįvyksta nė viena šventė, o ką jau kalbėti apie pačią gražiausią, pačią stebuklingiausią žiemos šventę – pagrindinės miesto eglutės įžiebimą, kuris tarytum praneša apie artėjančias šventes. Į visą šventinį vyksmą bus įtraukta visa kurorto bendruomenė ir miesto svečiai. Beje, dar prieš prasidedant nuotaikingai ceremonijai visi norintieji Palangos gintaro muziejuje galės sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse su dailės pedagoge Dovile Oškinyte, čia bus kuriami unikalūs šventiniai atvirukai, mokomasi karpinių paslapčių. Koncertuos vaikų choras, ansamblis „Capella A“. Ši klaipėdiečių grupė yra daugelio tarptautinių konkursų laureatė, labai gerai žinoma ir mėgiama. Vėliau jų kiek platesnė koncertinė programa lauks Kurhauzo salėje. Publiką pasitiks ne paprasta, o savaitgaliais ir kitu specialiu metu grojanti ir šokanti eglė, kaip jau įprasta kurorte eilę metų“, – pasakojo V. Petrauskienė.

Kultūros ir jaunimo centro vadovė teigė norinti daugelį eglės įžiebimo šventės sumanymų išlaikyti paslaptyje, kad atvykusiuosius nustebintų netikėtumo momentas.

„Visų paslapčių atskleisti negaliu, bet eglė bus įdomi, kitokia, pilna prizų, siurprizų, mistiškų dalykėlių. Jokie Kalėdų burtai neapsieina be Kalėdų senio, elfių ir elfų, kurie taps pagrindiniais šių švenčių simboliais. Eglė puikiai derės naujoje kultūrinėje erdvėje, pačioje Palangos širdyje. Manau, kad ši erdvė bus labai jauki – bus daug šviesų, lempučių, įrengta scena. Šeimos su vaikais ypatingai laukiamos – mažieji bus kviečiami rankose laikyti šviečiančias lazdeles, o šventę rengti ir gyventojų srautus paskirstyti padės savanoriai su šviečiančiomis kepurėmis. Taip gražiai ir nuotaikingai gruodžio pirmą dieną rinksimės visi, kad oficialiai paskelbtume šventinio periodo, didžiojo laukimo pradžią. Norime, kad visas miestas kvepėtų Kalėdomis, cinamonu, medumi ir meduoliais“, – akcentavo Kultūros ir jaunimo centro vadovė.

Teatralizuotą eglės įžiebimo šventės programą ves Kalėdų elfas, kuris siųs telegramą Kalėdų seneliui. O kaip telegrama keliaus į Kalėdų senelio namus, priklausys nuo visų pagalbininkų pastangų. Koncertinė programa neapsieis ir be šokių – publikai unikalią programą demonstruos Palangos šokėjų grupė „Vėtrungė“. Taip pat bus gausybė interaktyvių veiklų, o pakviestas Kalėdų senis neskubės išvykti į savo namus – įžiebus eglę, jis dar kurį laiką lauks mažųjų šventės dalyvių, kvies juos į savo glėbį, sodinsis ant kelių ir kvies bendrai nuotraukai. „Norime, kad Kalėdos ateitų su šiluma, šviesa, jautrumu, o įžiebta Kalėdų eglė simbolizuotų tą begalinį laukimą gerumo, šviesos, šilumos, ateinančios į kiekvienus namus. Norėtume, kad kartu su egle įsižiebusi Kalėdų ugnelė uždegtų gerumo liepsnelę kiekvieno šventės dalyvio širdyje“, – kalbėjo kultūrininkė.

Palangos miesto savivaldybės inf.

Adam Decolight vadovas Nerijus Chmieliauskas.
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Sveikata
Ilgai lauktas pavasaris vis dažniau džiugina mus šiluma ir kviečia mėgautis pirmaisiais saulės spinduliais, tačiau Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto doktorantė, Infekcinių ligų ir dermatovenerologijos klinikos gydytoja Inga Kisielienė perspėja, kad saulė gali būti ne tik maloni, bet ir kenksminga. Vienas svarbiausių odos priežiūros būdų yra apsauga nuo saulės, tačiau ar tikrai žinome, kaip saugotis? Atšilus orams, dermatologai vis garsiau kalb...
Laisvalaikis
Keptas ėriukas, kiaušiniais įdaryti tartai ar džiovintų vaisių pyragai – tai lietuviams vis dar neatrasti Velykų patiekalai, kuriais didžiuojasi įvairios Europos šalys. „Per Velykas dažnas lietuvis ruošia cepelinus, balandėlius, o desertui patiekia šakočius. Ir nors tai yra neatsiejama lietuviškosios virtuvės dalis, šiemet kviečiu pasižvalgyti po kitas Europos šalis ir atrasti kiek kitokią Velykų virtuvę“, – teigia šefas Gian Luca Demarco ir dalinasi įžval...
Lietuvoje
Tradicinis vasaros festivalis, rengiamas Thomo Manno kultūros centro, Nidoje vyksta jau daugiau nei du dešimtmečius. Kiekvienų metų programa formuojama pagal tam tikrą temą, iškeliančią aktualius visuomenei klausimus. Norėdamas skatinti jaunimo sąmoningumą bei dalyvavimą kultūriniame gyvenime, Thomo Manno kultūros centro kuratoriumas trečius metus iš eilės skelbia esė konkursą festivalio tema. Šiųmečio dvidešimt trečiojo Thomo Manno festivalio tema –  „Tėv...
Įvykiai
Klaipėdos rotušėje – Klaipėdos „Amber Queen“ komandos sportininkų vizitas. Lietuvos vyrų tinklinio čempionate aukso medalius iškovojusius uostamiesčio sportininkus pasveikino Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ir Klaipėdos miesto savivaldybės Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėja Rasa Rumšienė. „Amber Queen“ tinklininkai Lietuvos čempionų titulą iškovojo finale nugalėję Kelmės ekipą. „Dabar kartelę užsikėlėte ypatingai aukštai. Nuo šiol kovoti...
Laisvalaikis
Draudimas nuo vasario 1 d. žvejoti lydekas, kuris yra nustatytas Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėmis, šiemet balandžio 20-ąją jau nebegalios, nes ši paskutinė draudimo diena yra šeštadienis. Taigi balandžio 20 d. jau galima žvejoti lydekas, taip pat žvejoti masalui naudojant žuvelę. Pagal minėtąsias taisykles balandžio 20-ąją turėtų įsigalioti žuvų apsaugai neršto metu skirti draudimai: draudimas žvejoti 400 m zonoje aplink Dabintos pusiasalį Kaun...
Įvykiai
Rugpjūčio 1 d. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų kieme jūsų laukia didingas ir unikalus renginys: neregėta muzikos, šokio ir vizualizacijų spektaklio Atgimstantis žmogus premjera. Pasirodymą nuspalvins ir nepaliks jūsų abejingais Renesanso epochos meno šedevrų 3D vaizdo projekcijos. „Projekto kūrybinė komanda, suburta iš Baroko operos orkestro muzikantų, klasikinio baleto šokėjų, profesionalių vaizdo projekcijų kūrėjų ir išmaniųjų technologi...
Įvykiai
2019 m. birželio 30 - liepos 7 dienomis geros muzikos ekspertai ,,Bardai LT” kvies susiburti jaunuosius dainų autorius.  Rūdiškėse, amatų mokykloje ,,Sodžiaus meistrai” vyks ,,Jaunųjų dainų autorių stovykla”, kurioje ištikimai, jau septynerius metus iš eilės savo meistriškumu ir patirtimi dalinasi kompozitoriai Andrius Kulikauskas bei Aras Žvirblys, aktoriai, bardai Giedrius Arbačiauskas ir Gediminas Storpirštis. Savaitę trunkančioje stovykloje – dainų aut...
Gamta
VĮ Valstybinių miškų urėdijos duomenimis, šiais metais iki balandžio 9 d. Lietuvos miškuose užregistruoti 27 miško gaisrai, apėmę bendrą 60 hektarų plotą. Miškininkai ragina gyventojus nedeginti pernykštės žolės. Tai kelia didžiulį pavojų aplinkai – augalams, gyvūnams, patiems žmonėms ir jų turtui. Ugnis nuo degančių pievų netrunka įsiplieksti ir miškuose.  Pasak miškininkų, viename degančio miško hektare žūva 6–7 mln. dirvožemyje gyvenančių mikroorganizmų...
Laisvalaikis
Į Lietuvos jūrų muziejų šiemet pavasaris atėjo anksčiau. Jau nuo trečiadienio – balandžio 3 dienos – mėnesiu anksčiau nei įprastai muziejus pradeda dirbti visą savaitę (išskyrus pirmadienį ir antradienį). Ir tam yra svari priežastis – Jūrų muziejus šiemet švenčia 40-metį!  Muziejuje – naujovės ir patogumai lankytojui Jubiliejiniai metai – ypatingi: itin gausu renginių, edukacinių programų, įtraukiančių veiklų. Kiekvieną balandžio savaitgalį visose muzieja...