User views view_news rubric_id news_rubric_id 5

Telefonų kainų tyrimas atskleidė – norimo modelio verta laukti metus

Garsusis Pricer.lt telefonų kainų palyginimas sugrįžta. Kaip ir pernai, kainų lyginimo portalas Pricer.lt, palygino populiariausius parduodamus telefonų modelius pagal kainą. Techninės charakteristikos nebuvo lyginamos – tai turi atlikti pats vartotojas, įvertinęs savo asmeninius poreikius (vieni tą patį modelį naudoja darbui, kiti – fotografavimui, treti – žaidimams ir pramogoms, tad poreikiai skirtingi). Buvo analizuojamos telefonų kainos ir jų skirtumai įvairiose fizinėse ir el. parduotuvėse.

Pricer.lt telefonų kainų tyrimas apėmė populiariausius ir labiausiai peržiūrimus modelius Pricer.lt tinklalapyje.

Tyrimo metu buvo surinkta informacija iš 13 telefonų pardavėjų – populiariausių interneto parduotuvių ir mobiliųjų operatorių bei fizinių parduotuvių.

Tyrimo metu palyginti 28 populiariausių gamintojų Apple, Samsung, Huawei, Nokia, Xiaomi, Oneplus, CAT modeliai.

Tyrimas parodė, kad didžiausias kainų skirtumas gali būti net 100 proc. 2018 metų Samsung Galaxy A8 modelis (32GB) buvo parduodamas už 246 eurus Tele2 parduotuvėje. Tuo tarpu Bitė savo parduotuvėje tą patį modelį pardavinėjo už 499 eurus. Tai yra 253 eurais arba net 103 proc. brangiau, nei konkurento kaina. Aišku, mobilieji operatoriai turi savo papildomų sąlygų, tačiau faktas akivaizdus – telefonų pardavėjai gali skaičiuoti labai didelį pelną. Kitas panašus atvejis nutiko su Telia. Huawei Mate 10 Pro telefonas Telia salone kainavo 799 eurus, tuo tarpu Skytech.lt parduotuvėje – vos 440. Tai yra net 359 eurų arba 81,6 proc. skirtumas.

Tyrimas atskleidė ir modelius, kurių kaina beveik visose parduotuvėse yra vienoda. Tai naujasis iPhone XS telefonas, kurio kaina skiriasi vos 10 eurų arba 0,9 proc. Mažiausia kaina – 1169 eurai, o didžiausia – 1179 eurai. Tai naujas modelis ir su laiku kainų skirtumas gali pasikeisti. Šio telefono kita versija iPhone XS Max taip pat išvengė kainų šiuolių. Mažiausia kaina yra 1439,99 eur, didžiausia – 1469 eurai. Skirtumas – 30 eurų, arba 2,1 proc. Tai nauji modeliai ir tokia kainų dinamika neturėtų labai stebinti.

Tyrimas atskleidė, kad brangiausiai telefonus parduoda mobilieji operatoriai. Bitė parduoda net 21 modelį už didžiausi kainą. Telia – 11 modelių turi didžiausią kainą, Tele2 – 4. Tiesa, Tele2 net 4 modelius parduoda ir už mažiausią kainą net lyginant su el. parduotuvėmis.

Mažiausiomis kainomis prekiauja RDE.lt – net 10 modelių. Nuo jos neatsilieka Varle.lt ir Bigbox.lt – po 7 modelius. Įdomu tai, kad nuo šio trejetuko tik per vieną modelį atsilieka Elektromarkt.lt, parduodanti net 6 modelius mažiausiomis kainomis. Keista, tačiau pigiausias kainas savo rinkodaroje akcentuojanti Pigu.lt sugebėjo pasiūlyti tik 2 modelius žemiausia kaina.

Labiausiai kainos šokinėja perkant Samsung telefonus. Vidutiniškai kainų skirtumas yra 59,1 proc. (palyginime dalyvavo 8 modeliai). Stabiliausios kainos – Apple produkcijos. iPhone modelių kainos skiriasi vidutiniškai 19,6 proc. (tyrime palyginti 6 modeliai).

Kodėl mobiliojo ryšio operatoriai parduoda telefonus taip brangiai? Tai jų rinkodaros kampanijos plonybės. Akivaizdu, kad nuolaidos taikomos, kai vartotojas pasirašo tam tikras paslaugų sutartis terminuotam laikotarpiui. Net ir pardavus telefoną su nuolaida, mobiliojo ryšio operatoriai sugeba iš jo dar uždirbti. Dėl to kainos yra pakankamai didelės. Atskirai palyginus 3 didžiųjų LT operatorių kainas kartu su planu: Telia, Bitė , Tele2 – geriausios kainos rastos Tele2 – 14 pigiausių pozicijų iš 28. Aukščiausias kainas laiko Bitė – 15 pozicijų iš 28 brangiau nei pas konkurentus. Tele2 vienintelė iš 3 didžiųjų LT operatorių parduoda telefonus skirtingomis kainomis fizinėse parduotuvėse bei e-parduotuvėje, matyt, taip skatindama prekybą internetu.

Įdomus faktas – Senukai.lt el. parduotuvėje pavyko rasti mažiausiai iš tyrime dalyvavusių modelių. Tai gali būti sutapimas, arba prekybos tinklo strategija yra prekiauti mažiau žinomais ar senesniais modeliais.

Po tyrimo galima daryti keletą įdomesnių išvadų.

Daugiausiai sutaupytumėte pirkdami Samsung Galaxy S8 arba S7

Samsung Galaxy S8 buvo vienas iš populiariausių ir labiausiai išreklamuotų 2017 metų telefonų. Mažiausia kaina 2017 metais buvo 599 eurai perkant RDE.lt parduotuvėje. Šiais metais šį modelį pigiausiai buvo galima įsigyti už 425 eurus Tele2 parduotuvėje. Tai reiškia, kad sutaupytumėte 174 eurus arba 29 proc.

28 proc. sutaupytumėte pirkdami ir kitą dar visai neblogą Samsung Galaxy S7 modelį. Jis techninėmis charakteristikomis dabar būtų priskiriamas vidutinei klasei, todėl kuo puikiausiai tiktų žaisti žaidimams, padaryti kelioms asmenukėms, naršyti internete. 2017 metais šiuo telefonu pigiausiai prekiavo Bigbox.lt – už 439 eurus, o šiais metais mažiausia kaina buvo Skytech.lt parduotuvėje – 317,99 euro. Tokiu būdu palaukę metus sutaupytumėte 121 eurą.

Pirkdami iPhone X sutaupytumėte gana nedaug...

Apple telefonai pasižymi ne tik didele, bet ir stabilia kaina. Norintys sutaupyti turėtų ieškoti ne vienerių, o dviejų metų senumo modelių. Jie taip pat yra geri dėl to, kad iOS yra atnaujinama iki naujausios versijos beveik kas metai, ko nepasakysi apie Android telefonus.

Pigiausiai iPhone X šiais metais buvo galima įsigyti už 992 eurus RDE.lt parduotuvėje. Pernai šis modelis kainavo 1168,98 eur (Pigu.lt). Taip sutaupyti galima tik 176,99 euro arba 15 proc. Kitas populiarus Apple telefonas iPhone 8 (64 GB atminties) taip pat per metus atpigo labai nežymiai – vos 17 proc. 2017 metais pigiausiai šį modelį buvo galima įsigyti už 807 eurus Tele2 salone, o šiais metais Varle.lt, Bigbox.lt ir RDE.lt pasiūlė jį už 666 eurus. Tai 141 euru arba 17 proc. mažiau, nei pernykštė kaina.

Gana nemažai sutaupytumėte pirkdami iPhone 7 modelį. 2017 metais jis kainavo 613,99 (Varle.lt) o šiųmetė mažiausia kaina – 477 eur. (Skytech.lt). Sutaupytumėte 22 proc. arba 136,99 euro. 

Kiniški telefonai irgi atpigo

Lietuvoje kiniški telefonai dar tik populiarėja. Išskirti galima aktyviai reklamuojamus Huawei modelius, nors stengiasi neatsilikti ir Oneplus bei Xiaomi. Šiais metais Huawei pasaulį nustebino su Huawei P20 modeliu ir jo papildomomis versijomis P20 Pro ir P20 Lite. Jų kainas bus galima palyginti tik kitais metais, tuo tarpu, dabar aišku, kad Huawei P10 modelis 2017 metais kainavo 457 eurus (Bigbox.lt), o šiemet jis tekainuoja vos 337,99 (toje pačioje Bigbox.lt). Taip sutaupoma 119 eurų arba 26 proc. nuo buvusios telefono kainos.

Jei tokia pati tendencija išsilaikys, populiarus P20 modelis, kuris šiais metais kainuoja 459 eurus (Varle.lt ir RDE.lt), kitais metais gali būti 25 proc. pigesnis – teoriškai gali kainuoti 345-350 eurų. Aišku, tai tik spėliojimai, nes viskas priklausys nuo Huawei naujų modelių pasiūlos ir rinkodaros agresyvumo.

„Šis telefonų kainų tyrimas buvo atliktas kiek kitais tikslais. Norėjome pasižiūrėti, kurios fizinės ar el. parduotuvės tuos pačius modelius parduoda pigiau, o kurios – brangiau. Labai daug kas nenustebino, nes mobilieji operatoriai Bitė ir Telia vis dar telefonus praduoda pakankamai brangiai (be sutarčių ir kitų įsipareigojimų). Maloni išimtis yra Tele2, kuri kai kuriuos modelius siūlo net pigiau, nei kitos el. parduotuvės. Pigiausių el. parduotuvių trejetukas irgi panašus, kaip pernai – RDE.lt, Bigbox.lt ir Varle.lt. Pasauliniai tyrimai ir įvairios apklausos rodo, kad telefonai yra keičiami kas 2-3 metus, nes būtent per tiek laiko telefono techninės savybės pasensta ir nebeatitinka poreikių. Dėl to su nekantrumu laukiame kitų metų tyrimo, kad įsitikintume, ar 2 metų senumo modeliai vis dar bus konkurencingi“, - sako Arūnas Vizickas, Pricer.lt vadovas.

„V.P.“ inf.

Telefonai kainos tyrimas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
33 peržiūros vasario mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Kriminalai
Klaipėdos apskr. VPK Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus pareigūnai ir toliau vykdo įvairias prevencines priemones Klaipėdos apskrityje, atlikdami kontrolinius pirkimus, kurių metu siekiama nustatyti ar prekeiviai nepažeidžia įstatymų. Vasario 20 d. pareigūnai lankėsi keliose Kretingos, Palangos bei Klaipėdos miesto parduotuvėse, kur tikrinta ar nepažeidžiamas alkoholio kontrolės įstatymas – šiuokart parduotuvėse pažeidimų nenustatyta. Tačiau t...
Kriminalai
2019-02-11, apie 23 val., Klaipėdoje, Laukininkų g., buvo sugadinta kavinės lauko terasa. Atpažinusiuosius asmenis nuotraukose maloniai prašome susisiekti su tyrėja telefonu 8-700 62042 arba e. paštu [email protected]
Gamta
Tarptautinio paplūdimio kokybės ženklo – mėlynosios vėliavos – Klaipėda ir šiemet sieks dviem paplūdimiams: Smiltynės I ir Melnragės II paplūdimiui. Dalyvavimui mėlynosios vėliavos programoje, šiandien, vasario 21 d. posėdyje, pritarė miesto savivaldybės taryba. Abu šie paplūdimiai mėlynosiomis vėliavomis buvo įvertinti ir pernai, o Smiltynės paplūdimys ja buvo apdovanotas ir 2017-aisiais. „Mėlynoji vėliava – tai ne tik simbolis, reiškiantis, kad paplūdimy...
Švietimas
Nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. Klaipėdos mieste pradės veikti Jūrų kadetų mokykla. Planuojama, kad mokykla veiks pastate, esančiame Sportininkų g. 13 (buvusio Klaipėdos universiteto Tęstinių studijų instituto patalpos). Šiuo metu formuojamos 5–8 klasės. Jūrų kadetų mokykloje ugdymas bus vykdomas pagal bendrąsias ugdymo programas, į kurias bus integruoti jūrų kadetų ugdymo sampratos elementai. Mokiniams kartu su pagrindiniu išsilavinimu bus teikiami jūreivystės,...
Įvykiai
Lietuvos oro uostai įgyvendino didelio masto atsinaujinimą, kurio metu įprastus partneriams siūlytus reklamos sprendimus pakeitė efektyviomis skaitmeninėmis priemonėmis, kurioms ateityje numatomas didelis potencialas augti. Visuose trijuose šalies oro vartuose pradėjo veikti modernūs vaizdo ekranai, o sostinės oro vartų keleiviai jau išvydo, kaip atrodo didžiausia Lietuvoje vaizdo siena.  Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostuose iš viso įdiegta daugiau nei...
Laisvalaikis
„Vaizdo klipo idėja atsirado paprastai, prisiminėm, kad turim daug vaikystės prisiminimų, užfiksuotų ir užsilikusių juostinėse kasetėse, kadangi patys vis dar papuolam į tą kartą, kurią tėvai filmavo VHS kameromis. Visas albumas yra apie mus, tampančius suaugusiais, o vaizdo klipas puikiai įprasmina tai, ko mes dabar šiek tiek pasigendam savyje: džiaugsmo, judrumo, atvirų, šiltų santykių, polėkio gyventi ir pažinti pasaulį“ – sako grupės nariai.    Kartu s...
Laisvalaikis
Giedriaus Kuprevičiaus opera, su kuria Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras prieš metus sutiko Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, vasario 28 d. 19 val. Žvejų rūmuose vėl pasakos pamokančią didingos, tačiau nesugebėjusios istorijos verpetuose atsilaikyti tautos istoriją. Operos partitūroje G. Kuprevičius įrašė dedikaciją: „Išnykusių atminimui, gyvųjų perspėjimui“. „Esu lietuvis, baltų genties palikuonis, manyje dar rusena pagoniška žarija. Nerimauju,...
Laisvalaikis
Vos tik grįžę iš trumpų atostogų saulėtoje Kolumbijoje, Jurgis Didžiulis ir Erica Jennings pristato „eurovizinės“ dainos „Sing!“ vaizdo klipą, kuris turi netgi dvi pabaigas! „Klipo pabaiga – nė kiek nesurežisuota. Paskutinio užfilmavimo metu įsilinksminusi komanda, džiaugdamasi sėkminga filmavimo pabaiga, ėmė dainuoti toliau, o mes tiesiog prisijungėme. Turbūt tai geriausiai atskleidžia šios dainos galią – ji užveda dainuoti. Esame labai laimingi, kad prak...
Kriminalai
Klaipėdos m. policija prašo pagalbos ieškant dingusios nepilnametės mergaitės. Rūta J. gimusi 2006 m. iš namų Klaipėdoje išėjo 2019-02-13 d. ir negrįžo iki šiol.Mergaitės duomenys: ūgis apie 162 cm., vidutinio kūno sudėjimo, tamsių ilgų plaukų, mėlynų akių, liežuvyje turi auskarą. Dėvėjo juodą striukę, avėjo juodus sportinius batus, vilkėjo juodos spalvos džinsus. Galinčius suteikti bet kokios informacijos, prašome susisiekti su tyrėja Orinta Venclovaite,...