Opozicija prašys prezidentės veto

Seimo Etikos ir procedūrų komisija nesustabdė biudžeto pataisos, kuri leidžia skolintis naujoms partijoms finansuoti, tuo metu opozicija prašys prezidentės ją vetuoti.

Seimas ketvirtadienį priėmė biudžeto pataisą, kuri leidžia valstybei skolintis siekiant užtikrinti įsipareigojimus NATO, taip pat naujai sukurtoms partijoms finansuoti. Su šia pataisa rinkimuose nedalyvavę socialdarbiečiai galės pretenduoti į daugiau kaip 200 tūkst. eurų dotaciją.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija penktadienį nenumatytame posėdyje planavo svarstyti galimus pažeidimus Seime priimant minėtą biudžeto įstatymo pataisą.

Komisijos vadovės Ritos Tamašunienės įsitikinimu, buvo padarytas Seimo statuto pažeidimas, nes grįžus į priėmimo stadiją nebuvo Vyriausybės išvados vienam Seimo narių pasiūlymui.

Rita Tamašunienė© DELFI / Karolina Pansevič

Mano požiūriu, pažeidimas yra akivaizdus, vis dėlto reikėjo Vyriausybės nutarimo vakar teiktam J. Oleko pasiūlymui, kaip ir visiems kitiems pasiūlymams, o jo nebuvo. Mūsų požiūriu, tas priėmimas įvyko ne pagal Statutą, su pažeidimais, bet šiandien mes komisijos nuomonės negalime pateikti, nes nesusirinko kvorumas“, – penktadienį sakė Etikos komisijos vadovė R. Tamašunienė.

Seime ketvirtadienį balsuojant dėl biudžeto įstatymo pataisos, kuri leidžia skolintis gynybai ir naujoms partijoms finansuoti, buvo registruotas grupės opozicijų atstovų siūlymas, kad projekte liktų tik leidimas skolintis gynybai ir būtų užtikrinti įsipareigojimai NATO. Seimas pasiūlymą atmetė, bet Vyriausybės išvados šiam siūlymui nebuvo.

Etikos ir procedūrų komisija dėl pažeidimų gali sustabdyti įstatymo pasirašymą, tačiau penktadienį į posėdį atėjus trims komisijos nariams nebuvo kvorumo sprendimams priimti.

R. Tamašunienė teigė iš penkių narių sulaukusi atsakymų, kad jie turi iš anksto suplanuotus renginius ir negalės dalyvauti nenumatytame Etikos komisijos posėdyje.

Komisijos vadovė svarstė, kad pakeisti biudžeto įstatymą skubama, nes iki lapkričio 15 dienos Vyriausioji rinkimų komisija privalo paskirstyti biudžeto dotacijas, o be šio sprendimo socialdarbiečiai liktų be dotacijos.

„Man atrodo, kad ta skuba būtent su tuo (VRK dotacijų paskirstymu – BNS) ir susijusi, kadangi VRK renkasi“, – sakė R. Tamašunienė.

Opozicija savo ruožtu pradeda rinkti parašus kreiptis į prezidentę Dalią Grybauskaitę, kad vetuotų biudžeto įstatymo pataisą.

Opozicijos atstovai kritikuoja tiek gynybos išlaidų susiejimą su partijų finansavimu, tiek priėmimo skubą, anot jų, pažeidžiant procedūras.

„Nors projekto iniciatoriai aiškinamajame rašte deklaruoja kilnius tikslus, užtikrinti įsipareigojimus skirti ne mažiau kaip 2 proc. BVP krašto apsaugai, realūs įstatymo pakeitimai atskleidžia interesus, nesusijusius su šiais nacionalinio augumo interesais, su skolinimusi gynybai. Numatoma galimybė skolintis ir nenumatytoms išlaidoms politinių partijų veiklai finansuoti“, – BNS sakė parašus renkantis Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys konservatorius Mykolas Majauskas.

„Tokiu būdu diskredituojamas gynybos finansavimas, kai po nacionalinio saugumo strateginiais klausimais bandoma pakišti ir politinius interesus. Taip pat pažeistos procedūros kuria labai pavojingą precedentą pažeidinėti statutą priimant vieną svarbiausių šalies įstatymų“, – pažymėjo M. Majauskas.

BNS

opozicija prezidentė veto socialdarbiečiai dotacija
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
15 peržiūrų gruodžio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Dalia Plikūnė Nei Registrų centro istorijos, nei istorijos dėl vaiko teisių, nei prasidėję mokytojų streikai nepajudino stabiliai aukšto „valstiečių“ ir premjero Sauliaus Skvernelio reitingų. Konservatoriams ir „valstiečiams“ abipusė kova padeda išlaikyti į juos nukreiptą dėmesį ir atotrūkį nuo kitų partijų. Kaip rodo naujienų portalo DELFI užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ lapkričio 19-30 dienomis atlikta apklausa,...
Įvykiai
Dėl teisės atstovauti Lietuvai 2019-ųjų „Eurovizijoje“ varžysis 49 atlikėjai ir grupės. Pirmasis LRT rengiamos nacionalinės atrankos koncertas – iš karto po Naujųjų, sausio 5 d. 21 val. per LRT. Tarp dalyvių – gerai žinomi veidai, jau ne kartą bandę laimę nacionalinėje atrankoje, talentų šou nugalėtojai ir dar tik kylantys vardai: 1. Audrius Petrauskas V. Radžiūno/LRT nuotr. 2. Gabriela Ždanovičiūtė 3. Grupė „Twosome“ V. Radžiūno/LRT nuotr. 4. Grupė „Gloss...
Įvykiai
Vaiko pinigai priklauso kiekvienam Lietuvoje gyvenančiam vaikui, nepriklausomai nuo to, kokioje ES šalyje jų tėčiai ar mamos dirba. Taip Eltai teigė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) Piniginės paramos ir būsto skyriaus vadovė Svetlana Kulpina. Pasak specialistės, apie socialinės paramos reglamento taikymą ir kaip mokėti Vaiko pinigus, kai tėvai dirba užsienyje, surengti mokymai savivaldybių specialistams. Turint omenyje emigracijos mastus, š...
Laisvalaikis
„Šventiniu laikotarpiu nemaža dalis gyventojų renkasi apsipirkimą el. parduotuvėse, tuo pačiu daugėja ir suklastotų elektroninių parduotuvių, kurių tikslas ‒ išvilioti žmonių duomenis ir pinigus“, – sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius Rytis Rainys. NKSC informuoja, kad netikros elektroninės parduotuvės vaizdas dažniausiai nesukelia įtarimų, adresas ar pavadinimas gali būti panašūs į žinomų ele...
Sportas
Pasaulio plaukimo trumpame baseine čempionate Kinijoje penktadienį 50 m laisvu stiliumi rungties finale startuos Simonas Bilis, o kiek vėliau dėl vietos finale rungsis Rūta Meilutytė.  Dar vieną Lietuvos rekordą pasiekęs 25-erių panevėžietis šios rungties pusfinalyje distanciją įveikė per 21,03 sek., savo plaukime užėmė trečią vietą, bendroje – penktą bei pateko į rungties finalą. Dėl medalio jis kovos 14.03 val., kai startuos antrame takelyje. Šalies reko...
Įvykiai
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) skyrė 17 000 eurų baudą prekybos tinklą „Maxima“ valdančiai MAXIMA LT, UAB. Skelbdama prekių kainas ir nuolaidas bendrovė pažeidė Lietuvos Respublikos nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo nuostatas, skelbiama pranešime žiniasklaidai. Tarnyba sulaukė vartotojų prašymų dėl skirtingose „Maxima“ parduotuvėse galimai vykdomos nesąžiningos komercinės veiklos – nepritaikomų p...
Įvykiai
Šiuo prieššventiniu laikotarpiu darbų apimtys ir tempai auga, iki metų galo skubama užbaigti turimas užduotis. Intensyvėja veikla prekybos, aptarnavimo srityse, atsiranda su šventiniu periodu susiję, specifinio pobūdžio laikini darbai: vyksta Kalėdinės mugės, prekiaujama eglutėmis, fejerverkais, kitais kalėdiniais bei naujamečiais atributais. Atsižvelgdama į šio laikotarpio ypatumus, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) pranešime žiniasklaidai primena tiek da...
Įvykiai
Lietuvoje gruodžio pradžioje buvo 2 mln. 794 tūkst. nuolatinių gyventojų. Remiantis Statistikos departamento duomenimis, tai - 1540 gyventojų mažiau nei lapkričio pradžioje. Per metus (šių metų gruodį, palyginti su 2017 m. gruodžiu) nuolatinių Lietuvos gyventojų skaičius sumažėjo beveik 16,5 tūkst. ELTA primena, kad šių metų sausio 1 d. Lietuvoje gyveno 2 mln. 808 tūkst. nuolatinių gyventojų, tačiau rugsėjį nuolatinių gyventojų skaičius Lietuvoje sumažėjo...
Įvykiai
Šiemet nė vienas prekybos centras Lietuvoje nedirbs pirmąją Kalėdų dieną, gruodžio 25-ąją, taip pat kai kurios parduotuvės nedirbs ir sausio 1 d. Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Berta Čaikauskaitė Eltai sakė, kad Kalėdos yra viena gražiausių metų švenčių, kada kartu turi susiburti visa šeima ir artimieji. „Norime, kad ir mūsų darbuotojai galėtų visapusiškai pasimėgauti šiltomis akimirkomis ir šventine nuotaika. Šiais metais priėmėme sprendimą vi...