Opozicija prašys prezidentės veto

Seimo Etikos ir procedūrų komisija nesustabdė biudžeto pataisos, kuri leidžia skolintis naujoms partijoms finansuoti, tuo metu opozicija prašys prezidentės ją vetuoti.

Seimas ketvirtadienį priėmė biudžeto pataisą, kuri leidžia valstybei skolintis siekiant užtikrinti įsipareigojimus NATO, taip pat naujai sukurtoms partijoms finansuoti. Su šia pataisa rinkimuose nedalyvavę socialdarbiečiai galės pretenduoti į daugiau kaip 200 tūkst. eurų dotaciją.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija penktadienį nenumatytame posėdyje planavo svarstyti galimus pažeidimus Seime priimant minėtą biudžeto įstatymo pataisą.

Komisijos vadovės Ritos Tamašunienės įsitikinimu, buvo padarytas Seimo statuto pažeidimas, nes grįžus į priėmimo stadiją nebuvo Vyriausybės išvados vienam Seimo narių pasiūlymui.

Rita Tamašunienė© DELFI / Karolina Pansevič

Mano požiūriu, pažeidimas yra akivaizdus, vis dėlto reikėjo Vyriausybės nutarimo vakar teiktam J. Oleko pasiūlymui, kaip ir visiems kitiems pasiūlymams, o jo nebuvo. Mūsų požiūriu, tas priėmimas įvyko ne pagal Statutą, su pažeidimais, bet šiandien mes komisijos nuomonės negalime pateikti, nes nesusirinko kvorumas“, – penktadienį sakė Etikos komisijos vadovė R. Tamašunienė.

Seime ketvirtadienį balsuojant dėl biudžeto įstatymo pataisos, kuri leidžia skolintis gynybai ir naujoms partijoms finansuoti, buvo registruotas grupės opozicijų atstovų siūlymas, kad projekte liktų tik leidimas skolintis gynybai ir būtų užtikrinti įsipareigojimai NATO. Seimas pasiūlymą atmetė, bet Vyriausybės išvados šiam siūlymui nebuvo.

Etikos ir procedūrų komisija dėl pažeidimų gali sustabdyti įstatymo pasirašymą, tačiau penktadienį į posėdį atėjus trims komisijos nariams nebuvo kvorumo sprendimams priimti.

R. Tamašunienė teigė iš penkių narių sulaukusi atsakymų, kad jie turi iš anksto suplanuotus renginius ir negalės dalyvauti nenumatytame Etikos komisijos posėdyje.

Komisijos vadovė svarstė, kad pakeisti biudžeto įstatymą skubama, nes iki lapkričio 15 dienos Vyriausioji rinkimų komisija privalo paskirstyti biudžeto dotacijas, o be šio sprendimo socialdarbiečiai liktų be dotacijos.

„Man atrodo, kad ta skuba būtent su tuo (VRK dotacijų paskirstymu – BNS) ir susijusi, kadangi VRK renkasi“, – sakė R. Tamašunienė.

Opozicija savo ruožtu pradeda rinkti parašus kreiptis į prezidentę Dalią Grybauskaitę, kad vetuotų biudžeto įstatymo pataisą.

Opozicijos atstovai kritikuoja tiek gynybos išlaidų susiejimą su partijų finansavimu, tiek priėmimo skubą, anot jų, pažeidžiant procedūras.

„Nors projekto iniciatoriai aiškinamajame rašte deklaruoja kilnius tikslus, užtikrinti įsipareigojimus skirti ne mažiau kaip 2 proc. BVP krašto apsaugai, realūs įstatymo pakeitimai atskleidžia interesus, nesusijusius su šiais nacionalinio augumo interesais, su skolinimusi gynybai. Numatoma galimybė skolintis ir nenumatytoms išlaidoms politinių partijų veiklai finansuoti“, – BNS sakė parašus renkantis Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys konservatorius Mykolas Majauskas.

„Tokiu būdu diskredituojamas gynybos finansavimas, kai po nacionalinio saugumo strateginiais klausimais bandoma pakišti ir politinius interesus. Taip pat pažeistos procedūros kuria labai pavojingą precedentą pažeidinėti statutą priimant vieną svarbiausių šalies įstatymų“, – pažymėjo M. Majauskas.

BNS

opozicija prezidentė veto socialdarbiečiai dotacija
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
15 peržiūrų vasario mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Laisvalaikis
„Vaizdo klipo idėja atsirado paprastai, prisiminėm, kad turim daug vaikystės prisiminimų, užfiksuotų ir užsilikusių juostinėse kasetėse, kadangi patys vis dar papuolam į tą kartą, kurią tėvai filmavo VHS kameromis. Visas albumas yra apie mus, tampančius suaugusiais, o vaizdo klipas puikiai įprasmina tai, ko mes dabar šiek tiek pasigendam savyje: džiaugsmo, judrumo, atvirų, šiltų santykių, polėkio gyventi ir pažinti pasaulį“ – sako grupės nariai.    Kartu s...
Laisvalaikis
Giedriaus Kuprevičiaus opera, su kuria Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras prieš metus sutiko Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, vasario 28 d. 19 val. Žvejų rūmuose vėl pasakos pamokančią didingos, tačiau nesugebėjusios istorijos verpetuose atsilaikyti tautos istoriją. Operos partitūroje G. Kuprevičius įrašė dedikaciją: „Išnykusių atminimui, gyvųjų perspėjimui“. „Esu lietuvis, baltų genties palikuonis, manyje dar rusena pagoniška žarija. Nerimauju,...
Laisvalaikis
Vos tik grįžę iš trumpų atostogų saulėtoje Kolumbijoje, Jurgis Didžiulis ir Erica Jennings pristato „eurovizinės“ dainos „Sing!“ vaizdo klipą, kuris turi netgi dvi pabaigas! „Klipo pabaiga – nė kiek nesurežisuota. Paskutinio užfilmavimo metu įsilinksminusi komanda, džiaugdamasi sėkminga filmavimo pabaiga, ėmė dainuoti toliau, o mes tiesiog prisijungėme. Turbūt tai geriausiai atskleidžia šios dainos galią – ji užveda dainuoti. Esame labai laimingi, kad prak...
Kriminalai
Klaipėdos m. policija prašo pagalbos ieškant dingusios nepilnametės mergaitės. Rūta J. gimusi 2006 m. iš namų Klaipėdoje išėjo 2019-02-13 d. ir negrįžo iki šiol.Mergaitės duomenys: ūgis apie 162 cm., vidutinio kūno sudėjimo, tamsių ilgų plaukų, mėlynų akių, liežuvyje turi auskarą. Dėvėjo juodą striukę, avėjo juodus sportinius batus, vilkėjo juodos spalvos džinsus. Galinčius suteikti bet kokios informacijos, prašome susisiekti su tyrėja Orinta Venclovaite,...
Savivalda
Klaipėdos miesto savivaldybė gyventojams primena, kas, kokiomis progomis ir kaip privalo iškelti Lietuvos valstybės vėliavą (trispalvę). Lietuvos valstybinė vėliava prie visų gyvenamųjų namų bei verslo ir kitokių įstaigų privalo būti iškelta tris kartus per metus, valstybės švenčių dienomis: Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną ir Liepos 6-ąją – karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną. Vėlia...
Sportas
Didžiausias metų Lietuvos krepšinio renginys įvyks jau šį savaitgalį. „Siemens“ arenoje vyksiantis Karaliaus Mindaugo taurės finalinis ketvertas suburs visas stipriausias Lietuvos ekipas. Būtent šiuo metu LKL pirmenybėse pirmaujančios ir praėjusį sezoną pirmas keturias vietas užėmusios ekipos susigrums savaitgalį Vilniuje. Lengviausiu keliu į pusfinalį pateko titulą ginantis Kauno „Žalgiris“, kuris „Šiaulius“ per dvejas rungtynes įveikė net 68 taškų skirtu...
Įvykiai
Uostamiestyje startavęs 5-asis Klaipėdos šviesų festivalis į miestą priviliojo daug svečių iš Lietuvos ir kaimyninių šalių. „Jau šiandien Klaipėdos miesto viešbučiai yra užimti daugiau nei 80 proc. Laisvų kambarių galima rasti tik labiau nuo senamiesčio nutolusiuose viešbučiuose. Rezervacijos vykdomos ir toliau, todėl tikimės, kad iki savaitgalio visi laisvi kambariai bus užimti.  Džiaugiamės, kad tokio pobūdžio renginiai padeda kovoti su sezoniškumu ir ži...
Laisvalaikis
Vasario 22 d. Žvejų rūmuose operos gerbėjai galės atsisveikinti su legendiniu režisierės D. Ibelhauptaitės pastatymu – Giacomo Puccini opera „Bohema“. 2016 m. Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre trumpam atgimęs su nauja solistų karta, šįkart spektaklis nuleis uždangą jau paskutinį kartą. Režisierės Dalios Ibelhauptaitės, scenografo Dicko Birdo bei kostiumų dailininko Juozo Statkevičiaus statyta G. Puccini „Bohema“ pirmąkart scenos šviesą išvydo sost...
Manoma, kad Šv. Valentinas buvo Romos vyskupas, kuris gyveno II a. Tuometinis Romos imperatorius Klaudijus II buvo išleidęs įsakymą, draudžiantį tuoktis. Šitaip jis siekė, kad kuo daugiau vyrų eitų kariauti ir gintų imperiją nuo išorinės agresijos ir vidinės netvarkos. Imperatorius manė, kad vedę vyrai yra emociškai labiau prisirišę prie savo šeimų, todėl negali būti geri kariai. Vyskupas Valentinas, matydamas jaunų žmonių skausmą, juos sutuokdavo slapčia....