Opozicija prašys prezidentės veto

Seimo Etikos ir procedūrų komisija nesustabdė biudžeto pataisos, kuri leidžia skolintis naujoms partijoms finansuoti, tuo metu opozicija prašys prezidentės ją vetuoti.

Seimas ketvirtadienį priėmė biudžeto pataisą, kuri leidžia valstybei skolintis siekiant užtikrinti įsipareigojimus NATO, taip pat naujai sukurtoms partijoms finansuoti. Su šia pataisa rinkimuose nedalyvavę socialdarbiečiai galės pretenduoti į daugiau kaip 200 tūkst. eurų dotaciją.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija penktadienį nenumatytame posėdyje planavo svarstyti galimus pažeidimus Seime priimant minėtą biudžeto įstatymo pataisą.

Komisijos vadovės Ritos Tamašunienės įsitikinimu, buvo padarytas Seimo statuto pažeidimas, nes grįžus į priėmimo stadiją nebuvo Vyriausybės išvados vienam Seimo narių pasiūlymui.

Rita Tamašunienė© DELFI / Karolina Pansevič

Mano požiūriu, pažeidimas yra akivaizdus, vis dėlto reikėjo Vyriausybės nutarimo vakar teiktam J. Oleko pasiūlymui, kaip ir visiems kitiems pasiūlymams, o jo nebuvo. Mūsų požiūriu, tas priėmimas įvyko ne pagal Statutą, su pažeidimais, bet šiandien mes komisijos nuomonės negalime pateikti, nes nesusirinko kvorumas“, – penktadienį sakė Etikos komisijos vadovė R. Tamašunienė.

Seime ketvirtadienį balsuojant dėl biudžeto įstatymo pataisos, kuri leidžia skolintis gynybai ir naujoms partijoms finansuoti, buvo registruotas grupės opozicijų atstovų siūlymas, kad projekte liktų tik leidimas skolintis gynybai ir būtų užtikrinti įsipareigojimai NATO. Seimas pasiūlymą atmetė, bet Vyriausybės išvados šiam siūlymui nebuvo.

Etikos ir procedūrų komisija dėl pažeidimų gali sustabdyti įstatymo pasirašymą, tačiau penktadienį į posėdį atėjus trims komisijos nariams nebuvo kvorumo sprendimams priimti.

R. Tamašunienė teigė iš penkių narių sulaukusi atsakymų, kad jie turi iš anksto suplanuotus renginius ir negalės dalyvauti nenumatytame Etikos komisijos posėdyje.

Komisijos vadovė svarstė, kad pakeisti biudžeto įstatymą skubama, nes iki lapkričio 15 dienos Vyriausioji rinkimų komisija privalo paskirstyti biudžeto dotacijas, o be šio sprendimo socialdarbiečiai liktų be dotacijos.

„Man atrodo, kad ta skuba būtent su tuo (VRK dotacijų paskirstymu – BNS) ir susijusi, kadangi VRK renkasi“, – sakė R. Tamašunienė.

Opozicija savo ruožtu pradeda rinkti parašus kreiptis į prezidentę Dalią Grybauskaitę, kad vetuotų biudžeto įstatymo pataisą.

Opozicijos atstovai kritikuoja tiek gynybos išlaidų susiejimą su partijų finansavimu, tiek priėmimo skubą, anot jų, pažeidžiant procedūras.

„Nors projekto iniciatoriai aiškinamajame rašte deklaruoja kilnius tikslus, užtikrinti įsipareigojimus skirti ne mažiau kaip 2 proc. BVP krašto apsaugai, realūs įstatymo pakeitimai atskleidžia interesus, nesusijusius su šiais nacionalinio augumo interesais, su skolinimusi gynybai. Numatoma galimybė skolintis ir nenumatytoms išlaidoms politinių partijų veiklai finansuoti“, – BNS sakė parašus renkantis Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys konservatorius Mykolas Majauskas.

„Tokiu būdu diskredituojamas gynybos finansavimas, kai po nacionalinio saugumo strateginiais klausimais bandoma pakišti ir politinius interesus. Taip pat pažeistos procedūros kuria labai pavojingą precedentą pažeidinėti statutą priimant vieną svarbiausių šalies įstatymų“, – pažymėjo M. Majauskas.

BNS

opozicija prezidentė veto socialdarbiečiai dotacija
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Kuo panašūs žmonės, gimę pirmosios Lietuvos nepriklausomybės laikotarpiu ir po 1990-ųjų? Kuo abi šios kartos skiriasi nuo savo tėvų? Sociologai, istorikai ir filosofai sutinka, kad, nepaisant amžiaus skirtumo, šalies nepriklausomybės metais gimę žmonės turi nemažai bendro. Pavyzdžiui, jaučia didesnį pasitikėjimą savimi ar turi labiau išreikštą liberalumą, palyginus su žmonėmis, augusiais priespaudos metais.   Svarbi aplinkos įtaka Klaipėdos universiteto So...
Įdomu!
Velykos arba Šventos Velykos – krikščionių šventė, simbolizuojanti Kristaus prisikelimą iš numirusių po nukryžiavimo, kaip tai aprašyta Naujajame testamente. Tai įvykę trečią dieną po Kristaus mirties (mirties dieną skaičiuojant kaip pirmą dieną).Velykos yra svarbiausia daugelio krikščionių šventė, kuria išreiškiamas didelis džiaugsmas dėl galutinės Dievo sūnaus pergalės prieš mirtį (šetoną). Kai kurių protestantų supratimu svarbiausia yra Kristaus mirties...
Laisvalaikis
Kepame Velykų pynę: populiari ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje Jei vis dar ieškote idėjų, kuo papildyti Velykų meniu, šis kepinys neabejotinai papuoš stalą ir sukurs šventinę atmosferą. Ne veltui nostalgiškai skani Velykų pynė nuo neatmenamų laikų puikuodavosi ne tik ant mūsų protėvių stalo, bet buvo ir tebėra tikra pažiba įvairiose tautose. Tiesa, pasaulio virtuvėje šios mielinės pynutės receptūros ir pavadinimai skiriasi, tačiau visų jų skonis ir sukel...
Gamta
Š. m. balandžio 27 d. gyventojai kviečiami sodinti mišką – šią dieną visoje Lietuvoje vyks „Nacionalinis miškasodis 2019“. Tai jau kelerius metus iš eilės LR Aplinkos ministerijos ir VĮ Valstybinių miškų urėdijos organizuojama miško sodinimo šventė, įprasminanti bendrą visuomenės ir miškininkų rūpestį mišku ir palikimu ateities kartoms.  „Kviečiu visus gamtos ir miško mylėtojus surasti laiko ir pasodinti medelį. Mūsų šalyje auga gražūs miškai, kuriais didž...
Sveikata
Ilgai lauktas pavasaris vis dažniau džiugina mus šiluma ir kviečia mėgautis pirmaisiais saulės spinduliais, tačiau Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto doktorantė, Infekcinių ligų ir dermatovenerologijos klinikos gydytoja Inga Kisielienė perspėja, kad saulė gali būti ne tik maloni, bet ir kenksminga. Vienas svarbiausių odos priežiūros būdų yra apsauga nuo saulės, tačiau ar tikrai žinome, kaip saugotis? Atšilus orams, dermatologai vis garsiau kalb...
Laisvalaikis
Keptas ėriukas, kiaušiniais įdaryti tartai ar džiovintų vaisių pyragai – tai lietuviams vis dar neatrasti Velykų patiekalai, kuriais didžiuojasi įvairios Europos šalys. „Per Velykas dažnas lietuvis ruošia cepelinus, balandėlius, o desertui patiekia šakočius. Ir nors tai yra neatsiejama lietuviškosios virtuvės dalis, šiemet kviečiu pasižvalgyti po kitas Europos šalis ir atrasti kiek kitokią Velykų virtuvę“, – teigia šefas Gian Luca Demarco ir dalinasi įžval...
Lietuvoje
Tradicinis vasaros festivalis, rengiamas Thomo Manno kultūros centro, Nidoje vyksta jau daugiau nei du dešimtmečius. Kiekvienų metų programa formuojama pagal tam tikrą temą, iškeliančią aktualius visuomenei klausimus. Norėdamas skatinti jaunimo sąmoningumą bei dalyvavimą kultūriniame gyvenime, Thomo Manno kultūros centro kuratoriumas trečius metus iš eilės skelbia esė konkursą festivalio tema. Šiųmečio dvidešimt trečiojo Thomo Manno festivalio tema –  „Tėv...
Įvykiai
Klaipėdos rotušėje – Klaipėdos „Amber Queen“ komandos sportininkų vizitas. Lietuvos vyrų tinklinio čempionate aukso medalius iškovojusius uostamiesčio sportininkus pasveikino Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ir Klaipėdos miesto savivaldybės Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėja Rasa Rumšienė. „Amber Queen“ tinklininkai Lietuvos čempionų titulą iškovojo finale nugalėję Kelmės ekipą. „Dabar kartelę užsikėlėte ypatingai aukštai. Nuo šiol kovoti...
Laisvalaikis
Draudimas nuo vasario 1 d. žvejoti lydekas, kuris yra nustatytas Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėmis, šiemet balandžio 20-ąją jau nebegalios, nes ši paskutinė draudimo diena yra šeštadienis. Taigi balandžio 20 d. jau galima žvejoti lydekas, taip pat žvejoti masalui naudojant žuvelę. Pagal minėtąsias taisykles balandžio 20-ąją turėtų įsigalioti žuvų apsaugai neršto metu skirti draudimai: draudimas žvejoti 400 m zonoje aplink Dabintos pusiasalį Kaun...