User views view_news rubric_id news_rubric_id 5

Situacija J.Basanavičiaus gatvėje: papiktino eurus ryjantys ir žaisti neketinantys atrakcionai

Dana Lukauskienė

Ruduo – tai metas, kuomet šurmulingąjį vasaros sezoną keičia ramesnis periodas. Pamažu mažėja ir prekybininkų bei paslaugų teikėjų J.Basanavičiaus gatvėje, uždaromi vasarą veikę pramogų atrakcionai ir automatai. Vieni jų išvežami, o kiti vis dar stovi, savo mažytėmis švieselėmis vilioja poilsiautojus įmesti pinigą ir žaisti. Bet ar visi atrakcionų savininkai vienodai sąžiningi?

Verste verčia keikti kurortą

J.Basanavičiaus gatvėje žmonių dėmesį patraukė vis dar tebestovintys automatiniai žaidimų įrenginiai. Deja, jie neveikia, tačiau įmesti eurą galimybė yra, o kai kurie netgi blykčioja, savo švieselėmis tėvelius su vaikučiaismasina, lyg ir pasinaudoti jais kviečia. Visai neseniai socialiniuose tinkluose pasirodė štai toksponios Renatos Gudės pasisakymas: „Vagys! Pastato neveikiančius aparatus ir renkasi pinigus. Palangos miesto savivaldybei garbės tokie verslininkai tikrai neprideda“.

Pramogautojams apmaudžiausia, jog tai kartojasi metai iš metų: nėra jokio informacinio lapelio, kad aparatai nebenaudojami, nėra net informacinės lentelė su telefono numeriu, kuriuo būtų galima paskambinti ir pranešti atrakcionų savininkams apie gedimus ar paprašyti susigrąžinti įmestas monetas. Moteris komentuoja, jog dėl menkos sumos didelių nuostolių nepatirsianti, tačiau jai tikrai nesmagu matyti, kaip vaikai verkia, kai įmeta eurą ir jokio veiksmo.

„Aparatas neveikia, vaikų tėvai nervinasi, besinervindami mūsų gražųjį kurortą keikia, „stumia“ ant Palangos“, - rašo moteris.

Atsitiktinis gedimas ar piktnaudžiavimas?

Socialiniuose tinkluose diskutavę žmonės taip pat tikino, jog patyrė panašią situaciją.

„Mažylis už rankos nusitempė. Kaip ir minėjo moteris, visas stendas mirksėjo, blyksėjo, bet įmetus pinigus niekas neįvyko“, – situaciją komentavo kitas socialinių tinklų vartotojas.

Diskutuotojams kilo begalės klausimų – kas Palangoje apgaudinėja mamas su vaikais? O gal tai atsitiktinis gedimas, apie kurį atvykę į Palangą dirbti iš atokiausių Lietuvos kampelių verslininkai nė nenutuokia. Jei būtų nurodyti telefono numeriai, žmonės galėtų su neveikiančių atrakcionų savininkais susisiekti, juos apie gedimus iškarti informuoti. O gal tai suplanuotas piktnaudžiavimas?

Nusprendėme pasidomėti, kas taip neatsakingai elgiasi palikdamas žaidimų įrenginius ir bė priežiūros, ir be informacinių ženklų.

Kieno atrakcionai?

Palangoje visi leidimai prekiauti ar teikti paslaugas miesto viešosiose erdvėse yra išduodami Savivaldybės rinkliavų skyriuje. Todėl pamanėme, kad leidimą vykdyti veiklą išdavusi institucija tikrai turėtų žinoti, kieno minėtieji aparatai, taip papiktinę pramogautojus.

Palangos miesto savivaldybės administracijos Rinkliavų skyriaus vyriausiosios specialistėsAstos Mordvinukienės duomenimis,adresu J. Basanavičiaus g. 5 ir 5A leidimas teikti pramogų paslaugas išduotas UAB „Virintos vingis". Susisiekėme su šios įmonės savininkais ir sulaukėme tokio atsakymo: „Jokių atrakcionų mūsų teritorijoje nebėra. Sezonas baigėsi, jie jau išgabenti“. O žmonių aptarinėjami nesuveikę atrakcionai, UAB „Virintos Vingis“ direktoriaus duomenimis, ne šios bendrovės, o kaimynų.

„Mes savo traukinukus, baseinus ir kitus atrakcionus jau išgabenome. Kaimynai savo košę verda. Ten šalia mūsų žemės, o gal ir mūsų žemėje. Kas tie kaimynai aš nežinau, bet šie atrakcionai tikrai ne mūsų“, teigė direktorius.

Gavus tokius atsakymus kyla labai daug klausimų – pirmiausia, kodėl leidimas išduotas vienai bendrovei, o jos teritorijoje stovi kažkokių nežinomų kaimynų atrakcionai. Ar nebus konkurso nugalėtojai dalį sklypo pernuomavę. O jei tai padarė, nejau nėra duomenų, kam pernuomota.

Apie paslaptingus kaimynus, eksploatuojančius neveikiančius atrakcionus, duomenų neturi ir Palangos miesto savivaldybė.

„Kreipkitės raštiškai“

„Eksploatuoti“ neveikiančius atrakcionų aparatus, imti pinigus ir nesuteikti paslaugos -tainetvarka. Todėl susisiekėme su Palangos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriumi. Deja, sulaukėme pasiūlymo visur kreiptis raštiškai, regis, kad tik Savivaldybės specialistų nejudintume.

Pirmadienį telefonu susisiekus su minėtu skyriumi, vedėjas neatsiliepė, o daugelis specialistų atostogavo.

Situaciją spaudai komentavo Viešosios tvarkos skyriaus viešojo administravimo specialistas Robertas Ražauskas: „O ką žmonės akivaizdžiai nemato, kad atrakcionai neįjungti? Aš pirmą kartą girdžiu apie tokį dalyką. Manau, reikėtų netgi mokesčių inspekciją apie tokius dalykus informuoti. Jei, kaip rašo žmonės, atrakcionai mirksi, tai galimai veikia. Gal vienkartinis gedimas, apie kurį savininkas galimai nežino. O ar nėra arti kokios parduotuvės, kurioje klientams nurodytų savininkų kontaktinius duomenis? Juk šalia dirbančios parduotuvės savininkai turėtų pažinti savo kaimynus“, – kalbėjo Savivaldybės specialistas.

Paaiškinus, jog savininkui paskambinus jis tikina, kad atrakcionai ne jo, o kaimyno. Deja, tas kaimynas niekam nežinomas. „Atrakcionai negali būti statomi be savininko leidimo, tačiau verslininkai, sugriežtėjus įstatymams, turi teisę į komercinę paslaptį, gali neatskleisti visų duomenų, kam pernuomavo, išnuomavo ar tiesiog leido naudotis sklypu. Jei yra įtarimai, geriausia kreiptis į atitinkamas institucijas pagal kompetenciją. Finansinį sukčiavimą analizuoja Valstybinė mokesčių inspekcija, aš nelabai ką galiu pagelbėti. Apie šių atrakcionų savininkus jokių duomenų neturiu, bet man jų ir nereikia. Gali žmogus kreiptis į policiją, kuri persiųs problemą aiškintis specialistams pagal kompetenciją. Subrendę žmonės gali oficialiai kreiptis kur nori, kiekvienas raštiškas kreipimasis nagrinėjamas. Siūlau problemą išdėstyti raštu. Tiksliai negaliu atsakyt, ar į mokesčių inspekciją, ar į policiją. Čia labai smulkus dalykas, o kas šią istoriją turėtų narplioti, tikrai neatsakysiu. Suaugę žmonės patys gali apsispręsti. Siūlau kreiptis atitinkamai raštu“, – kalbėjo specialistas, tačiau tai, kur kreiptis, taip ir liko neaišku. Tačiau supratome, kad populiariausioje Palangos gatvėjeneveikiančių atrakcionų eksploatacija - ne Viešosios tvarkos skyriaus problema.

Kreipėmės į policiją

Kaip buvo rekomenduota, kreipėmės į policiją. Palangos miesto policijos komisariato pareigūnė Jurgita Rinkevičienė telefonuužfiksavo visus redakcijai žinomus faktus ir patikino, jog situacija bus pasidomėta.

Palangos rinkliavų skyrius Asta Mordvinukienė Virintos vingis,
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
277 peržiūros vasario mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Kriminalai
Klaipėdos apskr. VPK Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus pareigūnai ir toliau vykdo įvairias prevencines priemones Klaipėdos apskrityje, atlikdami kontrolinius pirkimus, kurių metu siekiama nustatyti ar prekeiviai nepažeidžia įstatymų. Vasario 20 d. pareigūnai lankėsi keliose Kretingos, Palangos bei Klaipėdos miesto parduotuvėse, kur tikrinta ar nepažeidžiamas alkoholio kontrolės įstatymas – šiuokart parduotuvėse pažeidimų nenustatyta. Tačiau t...
Kriminalai
2019-02-11, apie 23 val., Klaipėdoje, Laukininkų g., buvo sugadinta kavinės lauko terasa. Atpažinusiuosius asmenis nuotraukose maloniai prašome susisiekti su tyrėja telefonu 8-700 62042 arba e. paštu [email protected]
Gamta
Tarptautinio paplūdimio kokybės ženklo – mėlynosios vėliavos – Klaipėda ir šiemet sieks dviem paplūdimiams: Smiltynės I ir Melnragės II paplūdimiui. Dalyvavimui mėlynosios vėliavos programoje, šiandien, vasario 21 d. posėdyje, pritarė miesto savivaldybės taryba. Abu šie paplūdimiai mėlynosiomis vėliavomis buvo įvertinti ir pernai, o Smiltynės paplūdimys ja buvo apdovanotas ir 2017-aisiais. „Mėlynoji vėliava – tai ne tik simbolis, reiškiantis, kad paplūdimy...
Švietimas
Nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. Klaipėdos mieste pradės veikti Jūrų kadetų mokykla. Planuojama, kad mokykla veiks pastate, esančiame Sportininkų g. 13 (buvusio Klaipėdos universiteto Tęstinių studijų instituto patalpos). Šiuo metu formuojamos 5–8 klasės. Jūrų kadetų mokykloje ugdymas bus vykdomas pagal bendrąsias ugdymo programas, į kurias bus integruoti jūrų kadetų ugdymo sampratos elementai. Mokiniams kartu su pagrindiniu išsilavinimu bus teikiami jūreivystės,...
Įvykiai
Lietuvos oro uostai įgyvendino didelio masto atsinaujinimą, kurio metu įprastus partneriams siūlytus reklamos sprendimus pakeitė efektyviomis skaitmeninėmis priemonėmis, kurioms ateityje numatomas didelis potencialas augti. Visuose trijuose šalies oro vartuose pradėjo veikti modernūs vaizdo ekranai, o sostinės oro vartų keleiviai jau išvydo, kaip atrodo didžiausia Lietuvoje vaizdo siena.  Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostuose iš viso įdiegta daugiau nei...
Laisvalaikis
„Vaizdo klipo idėja atsirado paprastai, prisiminėm, kad turim daug vaikystės prisiminimų, užfiksuotų ir užsilikusių juostinėse kasetėse, kadangi patys vis dar papuolam į tą kartą, kurią tėvai filmavo VHS kameromis. Visas albumas yra apie mus, tampančius suaugusiais, o vaizdo klipas puikiai įprasmina tai, ko mes dabar šiek tiek pasigendam savyje: džiaugsmo, judrumo, atvirų, šiltų santykių, polėkio gyventi ir pažinti pasaulį“ – sako grupės nariai.    Kartu s...
Laisvalaikis
Giedriaus Kuprevičiaus opera, su kuria Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras prieš metus sutiko Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, vasario 28 d. 19 val. Žvejų rūmuose vėl pasakos pamokančią didingos, tačiau nesugebėjusios istorijos verpetuose atsilaikyti tautos istoriją. Operos partitūroje G. Kuprevičius įrašė dedikaciją: „Išnykusių atminimui, gyvųjų perspėjimui“. „Esu lietuvis, baltų genties palikuonis, manyje dar rusena pagoniška žarija. Nerimauju,...
Laisvalaikis
Vos tik grįžę iš trumpų atostogų saulėtoje Kolumbijoje, Jurgis Didžiulis ir Erica Jennings pristato „eurovizinės“ dainos „Sing!“ vaizdo klipą, kuris turi netgi dvi pabaigas! „Klipo pabaiga – nė kiek nesurežisuota. Paskutinio užfilmavimo metu įsilinksminusi komanda, džiaugdamasi sėkminga filmavimo pabaiga, ėmė dainuoti toliau, o mes tiesiog prisijungėme. Turbūt tai geriausiai atskleidžia šios dainos galią – ji užveda dainuoti. Esame labai laimingi, kad prak...
Kriminalai
Klaipėdos m. policija prašo pagalbos ieškant dingusios nepilnametės mergaitės. Rūta J. gimusi 2006 m. iš namų Klaipėdoje išėjo 2019-02-13 d. ir negrįžo iki šiol.Mergaitės duomenys: ūgis apie 162 cm., vidutinio kūno sudėjimo, tamsių ilgų plaukų, mėlynų akių, liežuvyje turi auskarą. Dėvėjo juodą striukę, avėjo juodus sportinius batus, vilkėjo juodos spalvos džinsus. Galinčius suteikti bet kokios informacijos, prašome susisiekti su tyrėja Orinta Venclovaite,...