Situacija J.Basanavičiaus gatvėje: papiktino eurus ryjantys ir žaisti neketinantys atrakcionai

Dana Lukauskienė

Ruduo – tai metas, kuomet šurmulingąjį vasaros sezoną keičia ramesnis periodas. Pamažu mažėja ir prekybininkų bei paslaugų teikėjų J.Basanavičiaus gatvėje, uždaromi vasarą veikę pramogų atrakcionai ir automatai. Vieni jų išvežami, o kiti vis dar stovi, savo mažytėmis švieselėmis vilioja poilsiautojus įmesti pinigą ir žaisti. Bet ar visi atrakcionų savininkai vienodai sąžiningi?

Verste verčia keikti kurortą

J.Basanavičiaus gatvėje žmonių dėmesį patraukė vis dar tebestovintys automatiniai žaidimų įrenginiai. Deja, jie neveikia, tačiau įmesti eurą galimybė yra, o kai kurie netgi blykčioja, savo švieselėmis tėvelius su vaikučiaismasina, lyg ir pasinaudoti jais kviečia. Visai neseniai socialiniuose tinkluose pasirodė štai toksponios Renatos Gudės pasisakymas: „Vagys! Pastato neveikiančius aparatus ir renkasi pinigus. Palangos miesto savivaldybei garbės tokie verslininkai tikrai neprideda“.

Pramogautojams apmaudžiausia, jog tai kartojasi metai iš metų: nėra jokio informacinio lapelio, kad aparatai nebenaudojami, nėra net informacinės lentelė su telefono numeriu, kuriuo būtų galima paskambinti ir pranešti atrakcionų savininkams apie gedimus ar paprašyti susigrąžinti įmestas monetas. Moteris komentuoja, jog dėl menkos sumos didelių nuostolių nepatirsianti, tačiau jai tikrai nesmagu matyti, kaip vaikai verkia, kai įmeta eurą ir jokio veiksmo.

„Aparatas neveikia, vaikų tėvai nervinasi, besinervindami mūsų gražųjį kurortą keikia, „stumia“ ant Palangos“, - rašo moteris.

Atsitiktinis gedimas ar piktnaudžiavimas?

Socialiniuose tinkluose diskutavę žmonės taip pat tikino, jog patyrė panašią situaciją.

„Mažylis už rankos nusitempė. Kaip ir minėjo moteris, visas stendas mirksėjo, blyksėjo, bet įmetus pinigus niekas neįvyko“, – situaciją komentavo kitas socialinių tinklų vartotojas.

Diskutuotojams kilo begalės klausimų – kas Palangoje apgaudinėja mamas su vaikais? O gal tai atsitiktinis gedimas, apie kurį atvykę į Palangą dirbti iš atokiausių Lietuvos kampelių verslininkai nė nenutuokia. Jei būtų nurodyti telefono numeriai, žmonės galėtų su neveikiančių atrakcionų savininkais susisiekti, juos apie gedimus iškarti informuoti. O gal tai suplanuotas piktnaudžiavimas?

Nusprendėme pasidomėti, kas taip neatsakingai elgiasi palikdamas žaidimų įrenginius ir bė priežiūros, ir be informacinių ženklų.

Kieno atrakcionai?

Palangoje visi leidimai prekiauti ar teikti paslaugas miesto viešosiose erdvėse yra išduodami Savivaldybės rinkliavų skyriuje. Todėl pamanėme, kad leidimą vykdyti veiklą išdavusi institucija tikrai turėtų žinoti, kieno minėtieji aparatai, taip papiktinę pramogautojus.

Palangos miesto savivaldybės administracijos Rinkliavų skyriaus vyriausiosios specialistėsAstos Mordvinukienės duomenimis,adresu J. Basanavičiaus g. 5 ir 5A leidimas teikti pramogų paslaugas išduotas UAB „Virintos vingis". Susisiekėme su šios įmonės savininkais ir sulaukėme tokio atsakymo: „Jokių atrakcionų mūsų teritorijoje nebėra. Sezonas baigėsi, jie jau išgabenti“. O žmonių aptarinėjami nesuveikę atrakcionai, UAB „Virintos Vingis“ direktoriaus duomenimis, ne šios bendrovės, o kaimynų.

„Mes savo traukinukus, baseinus ir kitus atrakcionus jau išgabenome. Kaimynai savo košę verda. Ten šalia mūsų žemės, o gal ir mūsų žemėje. Kas tie kaimynai aš nežinau, bet šie atrakcionai tikrai ne mūsų“, teigė direktorius.

Gavus tokius atsakymus kyla labai daug klausimų – pirmiausia, kodėl leidimas išduotas vienai bendrovei, o jos teritorijoje stovi kažkokių nežinomų kaimynų atrakcionai. Ar nebus konkurso nugalėtojai dalį sklypo pernuomavę. O jei tai padarė, nejau nėra duomenų, kam pernuomota.

Apie paslaptingus kaimynus, eksploatuojančius neveikiančius atrakcionus, duomenų neturi ir Palangos miesto savivaldybė.

„Kreipkitės raštiškai“

„Eksploatuoti“ neveikiančius atrakcionų aparatus, imti pinigus ir nesuteikti paslaugos -tainetvarka. Todėl susisiekėme su Palangos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriumi. Deja, sulaukėme pasiūlymo visur kreiptis raštiškai, regis, kad tik Savivaldybės specialistų nejudintume.

Pirmadienį telefonu susisiekus su minėtu skyriumi, vedėjas neatsiliepė, o daugelis specialistų atostogavo.

Situaciją spaudai komentavo Viešosios tvarkos skyriaus viešojo administravimo specialistas Robertas Ražauskas: „O ką žmonės akivaizdžiai nemato, kad atrakcionai neįjungti? Aš pirmą kartą girdžiu apie tokį dalyką. Manau, reikėtų netgi mokesčių inspekciją apie tokius dalykus informuoti. Jei, kaip rašo žmonės, atrakcionai mirksi, tai galimai veikia. Gal vienkartinis gedimas, apie kurį savininkas galimai nežino. O ar nėra arti kokios parduotuvės, kurioje klientams nurodytų savininkų kontaktinius duomenis? Juk šalia dirbančios parduotuvės savininkai turėtų pažinti savo kaimynus“, – kalbėjo Savivaldybės specialistas.

Paaiškinus, jog savininkui paskambinus jis tikina, kad atrakcionai ne jo, o kaimyno. Deja, tas kaimynas niekam nežinomas. „Atrakcionai negali būti statomi be savininko leidimo, tačiau verslininkai, sugriežtėjus įstatymams, turi teisę į komercinę paslaptį, gali neatskleisti visų duomenų, kam pernuomavo, išnuomavo ar tiesiog leido naudotis sklypu. Jei yra įtarimai, geriausia kreiptis į atitinkamas institucijas pagal kompetenciją. Finansinį sukčiavimą analizuoja Valstybinė mokesčių inspekcija, aš nelabai ką galiu pagelbėti. Apie šių atrakcionų savininkus jokių duomenų neturiu, bet man jų ir nereikia. Gali žmogus kreiptis į policiją, kuri persiųs problemą aiškintis specialistams pagal kompetenciją. Subrendę žmonės gali oficialiai kreiptis kur nori, kiekvienas raštiškas kreipimasis nagrinėjamas. Siūlau problemą išdėstyti raštu. Tiksliai negaliu atsakyt, ar į mokesčių inspekciją, ar į policiją. Čia labai smulkus dalykas, o kas šią istoriją turėtų narplioti, tikrai neatsakysiu. Suaugę žmonės patys gali apsispręsti. Siūlau kreiptis atitinkamai raštu“, – kalbėjo specialistas, tačiau tai, kur kreiptis, taip ir liko neaišku. Tačiau supratome, kad populiariausioje Palangos gatvėjeneveikiančių atrakcionų eksploatacija - ne Viešosios tvarkos skyriaus problema.

Kreipėmės į policiją

Kaip buvo rekomenduota, kreipėmės į policiją. Palangos miesto policijos komisariato pareigūnė Jurgita Rinkevičienė telefonuužfiksavo visus redakcijai žinomus faktus ir patikino, jog situacija bus pasidomėta.

Palangos rinkliavų skyrius Asta Mordvinukienė Virintos vingis,
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
277 peržiūros gruodžio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Lauryna Vireliūaitė Ginčijantis dėl kitų metų biudžeto ir streikuojančių mokytojų reikalavimų valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad mokytojų atlyginimai augo ir augs labiausiai viešajame sektoriuje. 15min patikrino, ar tai tiesa? Praėjusią savaitę Seime aršiai diskutuota apie mokytojų, reikalaujančių didesnių algų, uždarbį. „Valstiečių“ pirmininkas ta proga pareiškė, kad streikuojančių mok...
Įvykiai
Siūloma įpareigoti studentus, kurių studijas finansuoja valstybė, išdirbti ne mažiau kaip 3 metus Lietuvoje per 10 metų laikotarpį, jei valstybė sudaro sąlygas įsidarbinti pagal įgytą specialybę. Tokią Mokslo ir studijų įstatymo pataisą įregistravo Seimo nariai „tvarkiečiai“ Valentinas Bukauskas, Remigijus Žemaitaitis, Vytautas Kamblevičius, Kęstutis Bartkevičius, Juozas Imbrasas, Ona Valiukevičiūtė, Algimantas Dumbrava. Pagal siūlomą projektą, „studijuoja...
Įvykiai
Justina Ilkevičiūtė Nuo kitų metų pensijai kaupsime kitaip nei tai darėme iki šiol. Visi jaunesni nei 40 metų dirbantieji bus savaime be atsiklausimo įtraukti į kaupimą pensijų fonduose, tačiau per pusę metų galės atsisakyti kaupti, pateikę prašymą „Sodrai“, o tie kurie kaupė iki šiol – kreipęsi į savo pensijų kaupimo bendrovę. Gyventojų laukia svarbus sprendimas – kaupti dabar ir prisidėti prie „Sodros“ senatvės pensijos, kuri šiuo metu vidutiniškai sieki...
Laisvalaikis
Dana Lukauskienė Šiemet Palangos moksleivių klubo Sportinių šokių kolektyvas, vadovaujamas Daivos ir Pauliaus Sangavičių, mini trisdešimties metų veiklos jubiliejų. Jau gruodžio 22 dieną Palangos sporto arenoje įvyks šventinis koncertas miesto visuomenei ir svečiams, skirtas gražiai kolektyvo veiklos sukakčiai paminėti. Koncerte dalyvaus buvę ir esami kolektyvo šokėjai, svečiai. Į iškilmingą šokio, muzikos ir prisiminimų šventę kviečiami visi, norintys pag...
Įvykiai
Gruodžio 20 d. nuo 12 val. visoje Lietuvoje vyks tradicinė iniciatyva „Parsinešk Kalėdas į savo namus“, kurios metu VĮ Valstybinių miškų urėdijos miškininkai  gyventojams dovanos eglės šakas. Taip miškus prižiūrintys specialistai ragina ugdyti atsakingumą – miškuose nekirsti jaunų eglučių, nelaužyti jų šakų bei skatina tausojantį ir ekologišką vartojimą. Palangoje eglių šakos nuo 12 val. bus dalijamos Senojo turgaus g. 2 „Kalėdinių eglučių pasiūla yra didž...
Įvykiai
Nuo kitų metų kovo 1 d. Seimas 10 proc., iki 1 832 eurų, padidino akcizų tarifą etilo alkoholiui. Už Akcizų įstatymo pataisas antradienį balsavo 92 Seimo nariai, 5 buvo prieš, 16 parlamentarų susilaikė.  „Mažėja apsinuodijimų alkoholiu ir psichozės, vadinasi, šitos priemonės veikia“, - dėkodamas kolegoms už jo iniciatyvos palaikymą sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.  Tuo tarpu Seimo narys konservatorius Mykolas Majauskas mano, kad toks Sei...
Įvykiai
Dovanos sustiprina žmonių ryšius, nuspalvina šventę. Daugeliui žmonių jos pažadina jausmą, kad yra svarbūs, reikalingi, mylimi. Ypač ši socialinio ryšio svarba pastebima Lietuvoje: regis, mažai kam tiek rūpi per Kalėdas savo artimuosius apiberti dovanomis kaip mūsų šalies gyventojams. Ką daryti, kad prieššventinis stresas neužgožtų Kalėdų džiaugsmo? Labiausiai džiugina parodytas dėmesys „Esame pastebėję, kad dauguma įmonių kalėdinių dovanų sprendimus priim...
Įvykiai
Ineta Nedveckė, Gytis Pankūnas Seimas antradienį planuoja patvirtinti kitų metų biudžetą. Opozicinės frakcijos ragino jo priėmimą atidėti bent savaitei – išgirsti sekmadienio protesto reikalavimus, derėtis su mokytojais, kad bent į dalį jų būtų atsižvelgta kitų metų biudžete. Tačiau valdantieji tokių raginimų nepaklausė ir šiandien sprendžia, kaip Lietuva gyvens kitąmet. „Tegu kalba skaičiai“, – projektą iš Seimo tribūnos pristatinėjo finansų ministras Vil...
Įvykiai
Gytis Pankūnas Premjeras Saulius Skvernelis teigia kreipęsis į specialiąsias tarnybas dėl Kremliaus įtakos didžiausiais opozicinei partijai – Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD).  Antradienį Seime, prieš biudžeto svarstymą, žurnalistams S. Skvernelis teigė, kad ir toliau laikosi savo pareikštos nuomonės, kad Kremlius daro įtaką konservatoriams. „Laikausi kiekvieno savo žodžio, kurį pasakiau“, – pažymėjo premjeras. Jis patvirtino, ka...