Palangos klebono M.Venskaus išlydėtuvės: ašaros, plojimai, gintarinė bažnyčia ir kareiviška košė (nuotraukų albumai, vaizdo įrašai)

Aidint ovacijoms, kurorto vadovas įteikė klebonui M.Venskui Algimanto Pociaus ir jo komandos iš gintaro padarytą įspūdingą Palangos bažnyčios kopiją. Nustebintas kunigas šią dovaną priėmė atsidėkodamas kaip visada plačia šypsena ir plojimais.

Tamara Zaiceva

„Prieš aštuonerius metus, kai baigęs mokslus Romoje atvykau į Palangą ir pirmąsyk atsistojau čia prieš jus, paprašiau jūsų – patikėkite manimi. Tuomet buvau visiškai žalias piemuo. Dabar ir vėl prašau jūsų – patikėkite manimi, viskas bus gerai“, - atsisveikindamas su parapijiečiais šiandien sakė vis dar Palangos parapijos klebonas Marius Venskus.

„Nepykit, jei nejučiom apsiriksiu“

Šiandien palangiškių itin mėgiamas kunigas aukojo paskutiniąsias šv.Mišias Palangoje kaip šios parapijos dvasinis vadovas. Rytoj vidurdienį bus prisaikdintas naujasis klebonas Kęstutis Balčiūnas.

„Šiandien Palanga liūdi“, - kalbėdamas palangiškių ir šventojiškių vardu sakė kurorto vadovas Šarūnas Vaitkus. Ir tai tikrai buvo visiškai akivaizdu. Ne vienas parapijietis šluostė ašaras, sėdėjo be šypsenos ir kalbėjo tokiomis liūdnomis gaidomis, lyg lydėtų miestiečių širdis pavergusį kleboną mažų mažiausiai į kosmosą.

„Nepykit ant manęs, jei po kokio mėnesio aptiksite mane čia, prie bažnyčios, sėdintį ant suolelio. Aš taip įsijaučiau į savo pareigas – būti Palangos klebonu, kad galiu nejučiom apsirikęs vėl atsirasti čia“, - šmaikštavo ir parapijiečius pralinksminti bandė į Tauragę perkeliamas kunigas.

„Štai ir Roko atlaidai praėjo, sveikinu visus palangiškius su vasaros pabaiga. Bet mes jūsų, mielieji poilsiautojai, neišvarome iš Palangos – jūs visada pas mus laukiami“, - kalbėjo miestiečių neretai tiesiog vardu vadinamas Marius, akivaizdžiai užsimiršęs, jog rytojaus vakarą jis jau leis naujoje tarnystės vietoje.

„Palanga – pirmoji mano parapija, tai lyg pirmoji meilė“, - „Vakarinei Palangai“ yra sakęs M.Venskus. Meilę miestui ir parapijiečiams klebonas patvirtino ir savo atsisveikinimo kalboje: „Atleiskite, jei palikau kažkurį iš jūsų be dėmesio, nepasiekiau jūsų. Aš noriu apkabinti maldoje kiekvieną iš jūsų“, - sakė klebonas.

Sutelkė bendruomenę

„Aš visada galvojau, kas įtakoja tai, jog žmogus tampa taip mylimas. Prireikė visai nedaug laiko - vos kelerių metų, ir Jūs jau tapote tikras palangiškis. Per aštuonerius metus, kuriuos praleidote Palangoje ir su palangiškiais, tarp Jūsų - Palangos parapijos klebono - ir miesto bendruomenės užsimezgė itin šiltas ir draugiškas ryšys.Jūs esate telkiantis žmogus, ta asmenybė, kuri myli žmones. Ir miestiečiai netruko tai pastebėti ir įvertinti – į bažnyčią ėmė rinktis jaunimas, maldos namuose pradėjo lankytis tie žmonės, kurie neidavo į bažnyčią. Tai yra didžiulis Jūsų indėlis, Jūs sutelkėte šią nuostabią bendruomenę. Be Jūsų šypsenos, palaiminimo, gražaus žodžio, be Jūsų meilės šiam miestui nevyko joks didesnis renginys. Jūs palaiminote visus naujus ar rekonstruotus Palangos objektus – Gintaro muziejų, senąsias Palangos vilas, koncertų salę, baseino statybas ir daugelį kitų. Visos bendruomenės vardu noriu nuoširdžiai padėkoti už tą atsidavusią tarnystę žmonėms. Palanga šiandien liūdi, bet Palanga tuo pačiu supranta, kad Jūsų pasirinktas gyvenimo kelias – tarnauti žmonėms, skleisti Dievo žodį, kad mes būtume geresni šiame gyvenime. Jūs tarnausite netoli nuo mūsų, Tauragėje, tad norime Jūsų paprašyti, kad nepamirštumėte mūsų, šio nuostabaus, gražaus miesto, kuris kvepia pušimis ir kuriame girdimas jūros bangų ošimas, kuris turi tokį nuostabų baltą smėlį ir geraširdišką bendruomenę“, - kalbėjo Palangos vadovas Š.Vaitkus.

Aidint ovacijoms, kurorto vadovas įteikė klebonui M.Venskui Algimanto Pociaus ir jo komandos iš gintaro padarytą įspūdingą Palangos bažnyčios kopiją. Nustebintas kunigas šią dovaną priėmė atsidėkodamas kaip visada plačia šypsena ir plojimais. M.Venskui padovanotas ir albumas, kuriame – begalės parapijiečių padėkų.

Pasirūpino gerais orais

Vėliau išlydėtuvės persikėlė į parapijos kiemą, kur šimtų susirinkusių parapijiečių ir kurorto svečių laukė tikra bendruomenės šventė – muzikantų iš Plungės pasirodymas, kareiviška košė, gira bei Palangos mero Š.Vaitkaus parūpinti didžiuliai šakočiai. Čia išsirikiavo nemaža eilė norinčiųjų paskutinįsyk pabendrauti su parapijos vedliu Mariumi Venskumi, padėkoti jam, įteikti savo atsineštą atminimo dovanėlę. Buvo akivaizdu, kad klebonas ir šįsyk sutelkė bendruomenę – pajusti bendrystę, pakalbėti apie išlydimą dvasininką ar aptarti vasaros rezultatų.

„Gegužės mėnesį žurnalistai mane sutiko su Mariumi ir paklausė: ką mes darysime, kad sezonas tikrai būtų geras. Tuomet nieko daug negalvodamas atsakiau, jog su klebonu pasirašėme sutartį ir jis pasirūpins gerais orais. Kaip matote, pasirūpino“, - bendruomenės šventėje susirinkusiems kalbėjo meras. Šis jo pasakojimas buvo pasitiktas juoko banga ir plojimais.

Išvyksta jau rytoj

Būsimasis Palangos klebonas Kęstutis Balčiūnas, prieš kurį laiką lankydamasis su M.Venskumi „Vakarinėje Palangoje“, sakė suprantąs, jog M. Venskus labai aukštai užkelė kartelę, bet stengsis neapvilti savo naujų parapijiečių. Pirmąsias šv.Mišias kaip naujasis klebonas jis turėtų aukoti ateinantį sekmadienį.

Rytoj 12 val. K.Balčiūnas prisieks Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. „Po tikėjimo išpažinimo ir priesaikos aš jau nebebūsiu Palangos dekanas, klebonas. Aš labai gerbiu naująjį kleboną ir žinau, kad mano laikas čia baigiasi“, – „Vakarinei Palangai“ yra sakęs M. Venckus.

Šiandien žurnalistei jis patvirtino, jog rytoj, vos tik bus prisaikdintas K.Balčiūnas, jis perduos naujajam parapijos ganytojui klebonijos raktus ir iškart išvyks.

„Būna tokios tradicijos, jog padarai perdavimą, jau nebesi parapijos klebonas, tačiau dar kokį mėnesį lieki, neva padedi, o iš tikrųjų tik trukdai. Aš darysiu kitaip - vos perdavęs bažnyčios raktus iškart susikrausiu lagaminą ir tą pačią dieną išvyksiu. Klebonu Kęstučiu Balčiūnu visiškai pasitikiu, jam nesimaišysiu nuo pirmosios jo įšventinimo dienos. Žinau, kad perduodu parapiją į geras rankas“, – „Vakarinei Palangai“ anksčiau yra sakęs palangiškių itin mėgiamas kunigas.

„Prieš atvykdamas į Palangą aš turėjau čia savo misiją, dabar viskas jau padaryta, reikia semtis naujos patirties. Juolab kad suburtas puikus talkininkų būrys, komanda, kuri tikrai tęs pradėtus darbus. Aš atvėriau bažnyčios duris, o dabar naujo žmogaus naujas uždavinys – plėsti veiklų spektrą, eiti gilyn, į turinį. Tai puikiai gali padaryti mažiau kalbantis, bet labai išsilavinęs žmogus“, – „Vakarinei Palangai“ kalbėjo M. Venckus.

Dėkoja miesto vadovai ir parapijiečiai

Švento Roko atlaidai

Išlydėtuvės tęsėsi aikštėje prie parapijos

klebonas Marius;Venskus;išlydėtas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
1847 peržiūros sausio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Lietuvos nacionalinis muziejus pristato virtualią galeriją http://sausio13.lnm.lt/, kurioje – beveik 6000 piešinių, vaizduojančių Sausio 13-osios įvykius vaikų akimis. Visi piešiniai sukurti 1991 metais, netrukus po to, kai rusų desantininkai bandė užimti televizijos bokštą ir Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pastatą. Po Sausio 13-osios Lietuvos mokyklose buvo rengiamos vilties ir tikėjimo pamokos, per kurias mokytojai pasakojo vaikams apie lemtin...
Įdomu!
Kiekvienas Zodiako ženklas turi tamsiąją savo pusę. Kaip pavyzdys čia puikiai tinka Žuvų ženklo astrologinis žymėjimas – dvi žuvys, susijungusios uodegų pelekais ir plaukiančios skirtingomis kryptimis – link dangaus ir pragaro. Tad akivaizdu, kad piktoji pusė kiekviename Zodiako ženkle egzistuoja. Jei esate pasirengę sužinoti, kur ir kokios jumyse slypinčios blogio gelmės, skaitykite toliau. AVINAS Avinai yra tikri karštakošiai. Jie yra valdomi Marso, karo...
Laisvalaikis
Turbūt 90 procentų planetos gyventojų iškart atsakytų į klausimą apie mėgstamiausią spalvą. O ar kada nors pagalvojote, kodėl kartais žmonėms patinka būtent ta viena ir vienintelė spalva? Pasirodo, tai gali atskleisti ne tik jūsų skonį daiktams, bet ir tam tikrus asmenybės bruožus, apie kuriuos galbūt net patys nežinojote. Taigi raskite savo mėgstamą spalvą sąraše ir skaitykite apie savo asmenybės paslaptis. Juoda Jei jūsų mėgstamiausia spalva yra juoda, t...
Laisvalaikis
Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai” jau keturioliktąjį kartą pakvietė susipažinti su festivalio programa, svečiais bei pakalbėti apie prancūzišką kultūrą. Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius Jean-Marie Sani atskleidė, kad šiais metais be pagrindinės programos žiūrovai galės išvysti ir dvi retrospektyvas. Režisieriaus, lyginamo su Alfredu Hitchcock'u,  Henri-Georges'o Clouzot filmų retrospektyva bei, aktorės, kuriai pernai būtų suėję 80 metų, Rom...
Laisvalaikis
Vandeniui – egzotiškos jūrų gėrybės, Jaučiui – šviežios daržovės, Liūtui – gerai keptas bei sotus antrekotas, Mergelei – lengvas sveikuoliškas užkandis, o Šauliui – itališkos virtuvės gardėsiai. 2019-ieji Kiaulės metai žada skalsius bei sočius metus, todėl pabandykime prie vieno stalo susodinti visus 12 Zodiako ženklų ir pažiūrėkime, kokį maistą jiems patariama rinktis šiemet.   Aviną valdo ugnis, todėl aštrus maistas šiemet ne tik atneš sėkmę ir gerą savi...
Įvykiai
Laisvės gynėjų diena – sausio 13 d. minima Lietuvos atmintina diena. Keliama Lietuvos valstybės vėliava. 1991 metais šią dieną įvykęs masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus, perimti jų kontrolę. Užimti atvyko specialiai parengta, sunkiąja karine...
Laisvalaikis
Oficialiai patvirtinta – Jurgis Didžiulis ir Erica Jennings kartu sieks atstovauti Lietuvai „Eurovizijos“ konkurse. Žinomų dainininkų pora šiandien publikai pirmą kartą pristato gyvai atliktą bendrą savo dainą „Sing!“, su kuria ketina užkariauti populiariausio dainų konkurso pasaulyje žiūrovų simpatijas. „Tikime savo potencialu, nes daina „Sing!“ yra galinga, kaip galinga yra pati idėja ir galingas yra visas sumanymas. Daina gali labai daug. Ji tampa dar g...
Įvykiai
Vitalija Mockevičiūtė, sausio 11 dieną švenčianti penkiasdešimtmetį, yra viena iš įdomiausių viduriniosios kartos aktorių. Iš pažiūros lyg ir niekuo neišsiskirianti, ji savyje slepia neįkainojamą aktorystės talentą. Šiandien ją galima pavadinti talentingiausia komedinio amplua aktore. Būti komiku, kai pasaulis nejuokingas, nėra paprasta. Tam reikalingas neįtikėtinas budrumas aplinkai, pastabumas mažiausiai detalei ir, svarbiausia, apsiskaitymas, be kurio j...
Įvykiai
„Wizz Air“, sparčiausiai auganti aviakompanija Europoje, skelbia žiemos išpardavimą ir siūlo 20 proc.* pigesnius šiandien užsakytus skrydžius. Vietas skrydžiui galima rezervuoti bendrovės interneto svetainėje arba naudojantis „Wizz Air“ mobiliąja programėle. Pasiūlymas galioja iki kovo mėnesio pabaigos.  Žiemos sezonui beveik įpusėjus atsipalaiduoti norintiems keleiviams, kuriems nusibodo stingdanti temperatūra, šiandien puiki proga pasinaudoti „Wizz Air“...