Palangos klebono M.Venskaus išlydėtuvės: ašaros, plojimai, gintarinė bažnyčia ir kareiviška košė (nuotraukų albumai, vaizdo įrašai)

Aidint ovacijoms, kurorto vadovas įteikė klebonui M.Venskui Algimanto Pociaus ir jo komandos iš gintaro padarytą įspūdingą Palangos bažnyčios kopiją. Nustebintas kunigas šią dovaną priėmė atsidėkodamas kaip visada plačia šypsena ir plojimais.

Tamara Zaiceva

„Prieš aštuonerius metus, kai baigęs mokslus Romoje atvykau į Palangą ir pirmąsyk atsistojau čia prieš jus, paprašiau jūsų – patikėkite manimi. Tuomet buvau visiškai žalias piemuo. Dabar ir vėl prašau jūsų – patikėkite manimi, viskas bus gerai“, - atsisveikindamas su parapijiečiais šiandien sakė vis dar Palangos parapijos klebonas Marius Venskus.

„Nepykit, jei nejučiom apsiriksiu“

Šiandien palangiškių itin mėgiamas kunigas aukojo paskutiniąsias šv.Mišias Palangoje kaip šios parapijos dvasinis vadovas. Rytoj vidurdienį bus prisaikdintas naujasis klebonas Kęstutis Balčiūnas.

„Šiandien Palanga liūdi“, - kalbėdamas palangiškių ir šventojiškių vardu sakė kurorto vadovas Šarūnas Vaitkus. Ir tai tikrai buvo visiškai akivaizdu. Ne vienas parapijietis šluostė ašaras, sėdėjo be šypsenos ir kalbėjo tokiomis liūdnomis gaidomis, lyg lydėtų miestiečių širdis pavergusį kleboną mažų mažiausiai į kosmosą.

„Nepykit ant manęs, jei po kokio mėnesio aptiksite mane čia, prie bažnyčios, sėdintį ant suolelio. Aš taip įsijaučiau į savo pareigas – būti Palangos klebonu, kad galiu nejučiom apsirikęs vėl atsirasti čia“, - šmaikštavo ir parapijiečius pralinksminti bandė į Tauragę perkeliamas kunigas.

„Štai ir Roko atlaidai praėjo, sveikinu visus palangiškius su vasaros pabaiga. Bet mes jūsų, mielieji poilsiautojai, neišvarome iš Palangos – jūs visada pas mus laukiami“, - kalbėjo miestiečių neretai tiesiog vardu vadinamas Marius, akivaizdžiai užsimiršęs, jog rytojaus vakarą jis jau leis naujoje tarnystės vietoje.

„Palanga – pirmoji mano parapija, tai lyg pirmoji meilė“, - „Vakarinei Palangai“ yra sakęs M.Venskus. Meilę miestui ir parapijiečiams klebonas patvirtino ir savo atsisveikinimo kalboje: „Atleiskite, jei palikau kažkurį iš jūsų be dėmesio, nepasiekiau jūsų. Aš noriu apkabinti maldoje kiekvieną iš jūsų“, - sakė klebonas.

Sutelkė bendruomenę

„Aš visada galvojau, kas įtakoja tai, jog žmogus tampa taip mylimas. Prireikė visai nedaug laiko - vos kelerių metų, ir Jūs jau tapote tikras palangiškis. Per aštuonerius metus, kuriuos praleidote Palangoje ir su palangiškiais, tarp Jūsų - Palangos parapijos klebono - ir miesto bendruomenės užsimezgė itin šiltas ir draugiškas ryšys.Jūs esate telkiantis žmogus, ta asmenybė, kuri myli žmones. Ir miestiečiai netruko tai pastebėti ir įvertinti – į bažnyčią ėmė rinktis jaunimas, maldos namuose pradėjo lankytis tie žmonės, kurie neidavo į bažnyčią. Tai yra didžiulis Jūsų indėlis, Jūs sutelkėte šią nuostabią bendruomenę. Be Jūsų šypsenos, palaiminimo, gražaus žodžio, be Jūsų meilės šiam miestui nevyko joks didesnis renginys. Jūs palaiminote visus naujus ar rekonstruotus Palangos objektus – Gintaro muziejų, senąsias Palangos vilas, koncertų salę, baseino statybas ir daugelį kitų. Visos bendruomenės vardu noriu nuoširdžiai padėkoti už tą atsidavusią tarnystę žmonėms. Palanga šiandien liūdi, bet Palanga tuo pačiu supranta, kad Jūsų pasirinktas gyvenimo kelias – tarnauti žmonėms, skleisti Dievo žodį, kad mes būtume geresni šiame gyvenime. Jūs tarnausite netoli nuo mūsų, Tauragėje, tad norime Jūsų paprašyti, kad nepamirštumėte mūsų, šio nuostabaus, gražaus miesto, kuris kvepia pušimis ir kuriame girdimas jūros bangų ošimas, kuris turi tokį nuostabų baltą smėlį ir geraširdišką bendruomenę“, - kalbėjo Palangos vadovas Š.Vaitkus.

Aidint ovacijoms, kurorto vadovas įteikė klebonui M.Venskui Algimanto Pociaus ir jo komandos iš gintaro padarytą įspūdingą Palangos bažnyčios kopiją. Nustebintas kunigas šią dovaną priėmė atsidėkodamas kaip visada plačia šypsena ir plojimais. M.Venskui padovanotas ir albumas, kuriame – begalės parapijiečių padėkų.

Pasirūpino gerais orais

Vėliau išlydėtuvės persikėlė į parapijos kiemą, kur šimtų susirinkusių parapijiečių ir kurorto svečių laukė tikra bendruomenės šventė – muzikantų iš Plungės pasirodymas, kareiviška košė, gira bei Palangos mero Š.Vaitkaus parūpinti didžiuliai šakočiai. Čia išsirikiavo nemaža eilė norinčiųjų paskutinįsyk pabendrauti su parapijos vedliu Mariumi Venskumi, padėkoti jam, įteikti savo atsineštą atminimo dovanėlę. Buvo akivaizdu, kad klebonas ir šįsyk sutelkė bendruomenę – pajusti bendrystę, pakalbėti apie išlydimą dvasininką ar aptarti vasaros rezultatų.

„Gegužės mėnesį žurnalistai mane sutiko su Mariumi ir paklausė: ką mes darysime, kad sezonas tikrai būtų geras. Tuomet nieko daug negalvodamas atsakiau, jog su klebonu pasirašėme sutartį ir jis pasirūpins gerais orais. Kaip matote, pasirūpino“, - bendruomenės šventėje susirinkusiems kalbėjo meras. Šis jo pasakojimas buvo pasitiktas juoko banga ir plojimais.

Išvyksta jau rytoj

Būsimasis Palangos klebonas Kęstutis Balčiūnas, prieš kurį laiką lankydamasis su M.Venskumi „Vakarinėje Palangoje“, sakė suprantąs, jog M. Venskus labai aukštai užkelė kartelę, bet stengsis neapvilti savo naujų parapijiečių. Pirmąsias šv.Mišias kaip naujasis klebonas jis turėtų aukoti ateinantį sekmadienį.

Rytoj 12 val. K.Balčiūnas prisieks Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. „Po tikėjimo išpažinimo ir priesaikos aš jau nebebūsiu Palangos dekanas, klebonas. Aš labai gerbiu naująjį kleboną ir žinau, kad mano laikas čia baigiasi“, – „Vakarinei Palangai“ yra sakęs M. Venckus.

Šiandien žurnalistei jis patvirtino, jog rytoj, vos tik bus prisaikdintas K.Balčiūnas, jis perduos naujajam parapijos ganytojui klebonijos raktus ir iškart išvyks.

„Būna tokios tradicijos, jog padarai perdavimą, jau nebesi parapijos klebonas, tačiau dar kokį mėnesį lieki, neva padedi, o iš tikrųjų tik trukdai. Aš darysiu kitaip - vos perdavęs bažnyčios raktus iškart susikrausiu lagaminą ir tą pačią dieną išvyksiu. Klebonu Kęstučiu Balčiūnu visiškai pasitikiu, jam nesimaišysiu nuo pirmosios jo įšventinimo dienos. Žinau, kad perduodu parapiją į geras rankas“, – „Vakarinei Palangai“ anksčiau yra sakęs palangiškių itin mėgiamas kunigas.

„Prieš atvykdamas į Palangą aš turėjau čia savo misiją, dabar viskas jau padaryta, reikia semtis naujos patirties. Juolab kad suburtas puikus talkininkų būrys, komanda, kuri tikrai tęs pradėtus darbus. Aš atvėriau bažnyčios duris, o dabar naujo žmogaus naujas uždavinys – plėsti veiklų spektrą, eiti gilyn, į turinį. Tai puikiai gali padaryti mažiau kalbantis, bet labai išsilavinęs žmogus“, – „Vakarinei Palangai“ kalbėjo M. Venckus.

Dėkoja miesto vadovai ir parapijiečiai

Švento Roko atlaidai

Išlydėtuvės tęsėsi aikštėje prie parapijos

klebonas Marius;Venskus;išlydėtas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
1826 peržiūros lapkričio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Konkursas
Norime Jums padovanoti 2 bilietus į Džordana Butkutė koncertą Palangoje, gruodžio 22 d.  Ką reikia padaryti norint laimėti? Aplankyti mus facebook'e  Palangos miesto laikraštis "Vakarinė Palanga"  Surasti renginį  Kalėdos su Džordana // Palanga ✅BŪTINAI įvykdyti visas 3 sąlygas!✅Paspausti LIKE po renginiu ir SHARE su draugais ;)✅PARAŠYTI mėgstamiausią Džordanos dainą✅PAŽYMĖTI su kuo norite eiti į koncertąDu nugalėtojus paskelbsime kitą ketvirtadienį.
Sportas
Jau lapkričio 18 dieną Kauno rajone startuos Lietuvos 3x3 krepšinio „Hoptrans Winter Open“ čempionatas. Garliavos sporto centre susirinks ne tik pajėgiausios Lietuvos 3x3 krepšinio komandos, bet ir svečiai iš užsienio bei vieni geriausių pasaulio dėjimų į krepšį meistrų. Pirmajame iš penkių „Hoptrans Winter Open“ etapų daugiausiai savo atstovų turės Lietuva. Garliavoje kausis 10 Lietuvos komandų (Panevėžio „Frosch“, Šakių „Gulbelė“, Trakų „Gealan Baltic“,...
Kultūra
Prieš dvidešimt metų, tuometinio Lietuvos liaudies kultūros centro iniciatyva (dabar Lietuvos nacionalinio kultūros centro), pritariant Lietuvos chorų sąjungai ir aukštųjų mokyklų chorų vadovams, buvo surengtas pirmasis Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalis Vilniuje. Festivalio sumanytojas ir įkūrėjas Saulius Liausa (dabartinis Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius), tuomet sakė, kad studentų chorai yra bene patys pajėgiausi mėgėj...
Įvykiai
Šiuo metu kas dešimtas Lietuvos gyventojas dirba savarankiškai, t.y. ne pagal darbo sutartį. Vienas didžiausių tokio darbo iššūkių – sunkumai norint gauti paskolą. Tad ką reikia žinoti, jei norėtumėte įsigyti būstą ar didesnį pirkinį su paskola, o pajamas gaunate iš individualios veiklos, pagal verslo liudijimą ar autorines sutartis? Pajamos vertinamos skirtingai „Sodros“ išrašas apie darbo užmokestį – būtent ši informacija yra viena pirmųjų, kurią kredito...
Laisvalaikis
Kelionės lėktuvais yra pakankamai malonus dalykas – galite grožėtis pasauliu visai kitu kampu. Tačiau daugybė žmonių prieš kildami į naują kelionę vis tiek padaro vieną labai prastą sprendimą, kuris gali sukelti skausmą, traumas ar net paskatinti įgulą jus išlaipinti. Ilgi skrydžiai lėktuvu iš tiesų nėra tokie blogi, kaip daugelis įsivaizduoja. Taip, vietos lėktuve nėra daug, nebent ryšitės pirkti verslo klasės bilietus, maistas nėra pats geriausias, o ir...
Įvykiai
Palanga pagal Savivaldybių gerovės indeksą užima aukštą 8 vietą tarp 60 šalies savivaldybių, o pagal kriterijų „Socialinis saugumas“ nusileidžia tik sostinei ir užima 2 vietą. Tokius duomenis šią savaitę pristatė išsamią savivaldybių gerovės analizę atlikęs Vilniaus politikos analizės institutas. Atliktos analizės rezultatai skelbia, kad Lietuvoje patraukliausia gyventi penkiuose didžiuosiuose miestuose, aplink juos ir pajūrio kurortuose, tarp kurių – ir...
Kultūra
Žaneta Skersytė Pagrindinis uostamiesčio kultūros židinys - Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras lyg magnetas traukia įvairių sričių kūrėjus. Ne tik artistai, bet ir daugelis teatro administracijos darbuotojų yra baigę muzikinius mokslus, puikiai šoka ar dainuoja. Ievos Lingytės nuotr. Teatro vadovės pavaduotojas Vytautas Kažukauskas irgi meistriškai groja akordeonu, o už šį gebėjimą yra dėkingas muzikuoti nuo mažens „spaudusiems“ tėvams. Savo karjeroje...
Įvykiai
Palangiškis menininkas Vytautas Kusas šaliai padovanojo naują rekordą – šią savaitę oficialiai užfiksuota, kad V. Kuso sukurta knyga „Būsenos“ yra mažiausia lietuviška knyga šalyje. Naujasis šio menininko rankomis sukurtas šalies rekordas – eilėraščių knyga „Būsenos“ – yra 8 milimetrų aukščio, 7 milimetrų pločio bei 2,5 milimetrų storio. Šioje 60 puslapių knygelėje pateikiami 34 V. Kuso eilėraščiai. Tekstas spausdintas spaustuvėje „Druka“. Poezijos knygą...
Įvykiai
Gytis Pankūnas Jeigu „valstiečiai“ apsigalvotų dėl prezidento rinkimų, „socialdarbiečiai“ galėtų pasiūlyti savo kandidatą į prezidentus, LRT.lt interviu teigia „socialdarbiečių“ pirmininko pavaduotoja, parlamentarė Irena Šiaulienė. Politikė neslepia tikinti, kad Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) iškovos teisę gauti valstybės dotaciją, o „valstiečiai“ koalicijos partnerius šiuo klausimu parems.  Seimo vicepirmininkė I. Šiaulienė iki šiol mano,...