Palangos klebono M.Venskaus išlydėtuvės: ašaros, plojimai, gintarinė bažnyčia ir kareiviška košė (nuotraukų albumai, vaizdo įrašai)

Aidint ovacijoms, kurorto vadovas įteikė klebonui M.Venskui Algimanto Pociaus ir jo komandos iš gintaro padarytą įspūdingą Palangos bažnyčios kopiją. Nustebintas kunigas šią dovaną priėmė atsidėkodamas kaip visada plačia šypsena ir plojimais.

Tamara Zaiceva

„Prieš aštuonerius metus, kai baigęs mokslus Romoje atvykau į Palangą ir pirmąsyk atsistojau čia prieš jus, paprašiau jūsų – patikėkite manimi. Tuomet buvau visiškai žalias piemuo. Dabar ir vėl prašau jūsų – patikėkite manimi, viskas bus gerai“, - atsisveikindamas su parapijiečiais šiandien sakė vis dar Palangos parapijos klebonas Marius Venskus.

„Nepykit, jei nejučiom apsiriksiu“

Šiandien palangiškių itin mėgiamas kunigas aukojo paskutiniąsias šv.Mišias Palangoje kaip šios parapijos dvasinis vadovas. Rytoj vidurdienį bus prisaikdintas naujasis klebonas Kęstutis Balčiūnas.

„Šiandien Palanga liūdi“, - kalbėdamas palangiškių ir šventojiškių vardu sakė kurorto vadovas Šarūnas Vaitkus. Ir tai tikrai buvo visiškai akivaizdu. Ne vienas parapijietis šluostė ašaras, sėdėjo be šypsenos ir kalbėjo tokiomis liūdnomis gaidomis, lyg lydėtų miestiečių širdis pavergusį kleboną mažų mažiausiai į kosmosą.

„Nepykit ant manęs, jei po kokio mėnesio aptiksite mane čia, prie bažnyčios, sėdintį ant suolelio. Aš taip įsijaučiau į savo pareigas – būti Palangos klebonu, kad galiu nejučiom apsirikęs vėl atsirasti čia“, - šmaikštavo ir parapijiečius pralinksminti bandė į Tauragę perkeliamas kunigas.

„Štai ir Roko atlaidai praėjo, sveikinu visus palangiškius su vasaros pabaiga. Bet mes jūsų, mielieji poilsiautojai, neišvarome iš Palangos – jūs visada pas mus laukiami“, - kalbėjo miestiečių neretai tiesiog vardu vadinamas Marius, akivaizdžiai užsimiršęs, jog rytojaus vakarą jis jau leis naujoje tarnystės vietoje.

„Palanga – pirmoji mano parapija, tai lyg pirmoji meilė“, - „Vakarinei Palangai“ yra sakęs M.Venskus. Meilę miestui ir parapijiečiams klebonas patvirtino ir savo atsisveikinimo kalboje: „Atleiskite, jei palikau kažkurį iš jūsų be dėmesio, nepasiekiau jūsų. Aš noriu apkabinti maldoje kiekvieną iš jūsų“, - sakė klebonas.

Sutelkė bendruomenę

„Aš visada galvojau, kas įtakoja tai, jog žmogus tampa taip mylimas. Prireikė visai nedaug laiko - vos kelerių metų, ir Jūs jau tapote tikras palangiškis. Per aštuonerius metus, kuriuos praleidote Palangoje ir su palangiškiais, tarp Jūsų - Palangos parapijos klebono - ir miesto bendruomenės užsimezgė itin šiltas ir draugiškas ryšys.Jūs esate telkiantis žmogus, ta asmenybė, kuri myli žmones. Ir miestiečiai netruko tai pastebėti ir įvertinti – į bažnyčią ėmė rinktis jaunimas, maldos namuose pradėjo lankytis tie žmonės, kurie neidavo į bažnyčią. Tai yra didžiulis Jūsų indėlis, Jūs sutelkėte šią nuostabią bendruomenę. Be Jūsų šypsenos, palaiminimo, gražaus žodžio, be Jūsų meilės šiam miestui nevyko joks didesnis renginys. Jūs palaiminote visus naujus ar rekonstruotus Palangos objektus – Gintaro muziejų, senąsias Palangos vilas, koncertų salę, baseino statybas ir daugelį kitų. Visos bendruomenės vardu noriu nuoširdžiai padėkoti už tą atsidavusią tarnystę žmonėms. Palanga šiandien liūdi, bet Palanga tuo pačiu supranta, kad Jūsų pasirinktas gyvenimo kelias – tarnauti žmonėms, skleisti Dievo žodį, kad mes būtume geresni šiame gyvenime. Jūs tarnausite netoli nuo mūsų, Tauragėje, tad norime Jūsų paprašyti, kad nepamirštumėte mūsų, šio nuostabaus, gražaus miesto, kuris kvepia pušimis ir kuriame girdimas jūros bangų ošimas, kuris turi tokį nuostabų baltą smėlį ir geraširdišką bendruomenę“, - kalbėjo Palangos vadovas Š.Vaitkus.

Aidint ovacijoms, kurorto vadovas įteikė klebonui M.Venskui Algimanto Pociaus ir jo komandos iš gintaro padarytą įspūdingą Palangos bažnyčios kopiją. Nustebintas kunigas šią dovaną priėmė atsidėkodamas kaip visada plačia šypsena ir plojimais. M.Venskui padovanotas ir albumas, kuriame – begalės parapijiečių padėkų.

Pasirūpino gerais orais

Vėliau išlydėtuvės persikėlė į parapijos kiemą, kur šimtų susirinkusių parapijiečių ir kurorto svečių laukė tikra bendruomenės šventė – muzikantų iš Plungės pasirodymas, kareiviška košė, gira bei Palangos mero Š.Vaitkaus parūpinti didžiuliai šakočiai. Čia išsirikiavo nemaža eilė norinčiųjų paskutinįsyk pabendrauti su parapijos vedliu Mariumi Venskumi, padėkoti jam, įteikti savo atsineštą atminimo dovanėlę. Buvo akivaizdu, kad klebonas ir šįsyk sutelkė bendruomenę – pajusti bendrystę, pakalbėti apie išlydimą dvasininką ar aptarti vasaros rezultatų.

„Gegužės mėnesį žurnalistai mane sutiko su Mariumi ir paklausė: ką mes darysime, kad sezonas tikrai būtų geras. Tuomet nieko daug negalvodamas atsakiau, jog su klebonu pasirašėme sutartį ir jis pasirūpins gerais orais. Kaip matote, pasirūpino“, - bendruomenės šventėje susirinkusiems kalbėjo meras. Šis jo pasakojimas buvo pasitiktas juoko banga ir plojimais.

Išvyksta jau rytoj

Būsimasis Palangos klebonas Kęstutis Balčiūnas, prieš kurį laiką lankydamasis su M.Venskumi „Vakarinėje Palangoje“, sakė suprantąs, jog M. Venskus labai aukštai užkelė kartelę, bet stengsis neapvilti savo naujų parapijiečių. Pirmąsias šv.Mišias kaip naujasis klebonas jis turėtų aukoti ateinantį sekmadienį.

Rytoj 12 val. K.Balčiūnas prisieks Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. „Po tikėjimo išpažinimo ir priesaikos aš jau nebebūsiu Palangos dekanas, klebonas. Aš labai gerbiu naująjį kleboną ir žinau, kad mano laikas čia baigiasi“, – „Vakarinei Palangai“ yra sakęs M. Venckus.

Šiandien žurnalistei jis patvirtino, jog rytoj, vos tik bus prisaikdintas K.Balčiūnas, jis perduos naujajam parapijos ganytojui klebonijos raktus ir iškart išvyks.

„Būna tokios tradicijos, jog padarai perdavimą, jau nebesi parapijos klebonas, tačiau dar kokį mėnesį lieki, neva padedi, o iš tikrųjų tik trukdai. Aš darysiu kitaip - vos perdavęs bažnyčios raktus iškart susikrausiu lagaminą ir tą pačią dieną išvyksiu. Klebonu Kęstučiu Balčiūnu visiškai pasitikiu, jam nesimaišysiu nuo pirmosios jo įšventinimo dienos. Žinau, kad perduodu parapiją į geras rankas“, – „Vakarinei Palangai“ anksčiau yra sakęs palangiškių itin mėgiamas kunigas.

„Prieš atvykdamas į Palangą aš turėjau čia savo misiją, dabar viskas jau padaryta, reikia semtis naujos patirties. Juolab kad suburtas puikus talkininkų būrys, komanda, kuri tikrai tęs pradėtus darbus. Aš atvėriau bažnyčios duris, o dabar naujo žmogaus naujas uždavinys – plėsti veiklų spektrą, eiti gilyn, į turinį. Tai puikiai gali padaryti mažiau kalbantis, bet labai išsilavinęs žmogus“, – „Vakarinei Palangai“ kalbėjo M. Venckus.

Dėkoja miesto vadovai ir parapijiečiai

Švento Roko atlaidai

Išlydėtuvės tęsėsi aikštėje prie parapijos

klebonas Marius;Venskus;išlydėtas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
1860 peržiūrų kovo mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Kriminalai
2019-03-16, 12:55 val., prekybos centre Taikos pr. Klaipėdoje pastebėta, kad, išplėšus mokamo tualeto pinigų saugyklą, buvo pavogti pinigai. Padaryta žala tikslinama.  2019-03-16, apie 14:40 val., Klaipėdos apskr. VPK patalpose atliekant pristatytojo, gim. 1993 m., apžiūrą, jo rankinėje rastas folijos lankstinukas su dviem rudos spalvos neaiškios kilmės  galimai narkotinės medžiagos gabaliukais. Vyras sulaikytas ir uždarytas į areštinę.  2019-03-16, apie 8...
Laisvalaikiui
Mes siūlome jums tam tikrą išbandymą, kuriam reikia pastabumo. Priimsite iššūkį? Šiame paveikslėlyje pasislėpė 10 žmonių. Raskite juos! Mes pridursime, jog vienas žmogus nėra aiškiai matomas, todėl, jei radote devynis žmones, tai jau yra geras rezultatas. Atsakymas
Įvykiai
Nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. Klaipėdoje pradeda veikti Jūrų kadetų mokykla. Registracija į Mokyklą jau prasidėjo. Registruotis reikia informacinėje priėmimo į mokyklas sistemoje, prisijungus prie Klaipėdos miesto savivaldybės interneto svetainės (www.klaipeda.lt) paskyros „Priėmimas į mokyklas“. 2019–2020 mokslo metais mokytis Mokyklos 5–8 klasėse kviečiami mokiniai (berniukai ir mergaitės) iš visos Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijos bei regioninėse sav...
Įvykiai
Kiekvienas, kuris nori išbandyti save gatvės muzikanto rolėje bei dalintis savo talentu ir kūryba su aplinkiniais, turėtų suklusti – kovo 15 dieną, penktadienį, prasideda dalyvių registracija į „Gatvės muzikos dienąׅ“. Kasmet prasidėjus pavasariui, laukiama ne tik šilumos, bet ir naujų muzikos garsų, kurie palaipsniui pripildo miestų erdves ir džiugina vaikštinėjančius miestų gyventojus bei svečius. GMD idėjos autorius, dainininkas Andrius Mamontovas ne ka...
Laisvalaikis
Kovo 17 d. 13 val. Žvejų rūmuose laimingieji, kuriems pavyks nusipirkti bilietų, išvys ilgai lauktąją Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro „Makaronų operą“ iš kompozitoriaus Antano Kučinsko operų trilogijos apie amžinai alkanas peles. Kai ši opera 2014-aisiais sudrebino ramų Klaipėdos teatrinį gyvenimą, po premjeros maži ir dideli spektaklio kūrėjams plojo stovėdami ir ilgai nenorėjo skirstytis. Juos tiesiog sužavėjo Padažų…, atsiprašome, Pažadų konkursa...
Verslas
Verslo situacija Vilniuje – viena geriausių Lietuvoje. Įmonių skaičius Vilniaus apskrities savivaldybėse auga, o visos aštuonios regiono savivaldybės pagal verslo aplinkos palankumą yra tarp 20-ies geriausiųjų šalyje. 2018 metais, kaip ir 2017 m., Vilniaus miesto savivaldybė yra antra pagal palankumą verslui šalyje. Vilniaus rajonui atiteko 7 vieta, Elektrėnai, Širvintos ir Šalčininkai atsidūrė atitinkamai 8, 9 ir 10 vietose, Trakai ir Ukmergė – 12 ir 13,...
Įvykiai
Klaipėda kartu su visa Lietuva minės 29-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines –1990 m. kovo 11 d. Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo priimto Nepriklausomybės Atkūrimo Akto sukaktį. Šiai itin svarbiai Lietuvos valstybei datai paminėti skiriamas visas pluoštas tradicinių ir naujų šventinių renginių. Kovo 8 d. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2) atidaroma  pulkininko leitenanto, žymaus prieškario fotomenininko Otono...
Laisvalaikis
Prisiimate atsakomybę ar jos vengiate? Ar esate pilietiški? Patriotiškumas lygu –pilietiškumui? Pirmą kartą Lietuvos istorijoje sukurtas unikalus pilietiškumo testas kviečia pamatuoti, ar pakankamai prisidedate prie savo šalies ir aplinkos gerovės. Testo kūrėjai, Nacionalinių jaunimo pilietiškumo apdovanojimų „Tėvyne mūsų“ organizatoriai teigia, kad testo rezultatai nustebins net tuos, kurie iš pradžių save laikė pilietiškais. Žymių žmonių filosofija parem...
Įvykiai
Šiandien Klaipėdos apskrities policininkai artėjančią Kovo 11-ąją tradiciškai paminėjo Vyriausiajame policijos komisariate kasmet šia proga organizuojamu Protų mūšiu. Net dešimt komandų rungėsi žiniomis, loginiu mąstymu, Lietuvos, pasaulio istorijos ir kultūros išmanymu, šmaikštumu. Kovo 11-osios proga sugiedotas Lietuvos Respublikos himnas, policijos pareigūnai ir darbuotojai apdovanoti už pavyzdingą ir nepriekaištingą tarnybą, keturios jaunos policininkė...