10 laimingų moterų paslapčių

Laiminga moteris© Shutterstock

Niekas nebūna laimingas visą dieną ir kasdien. Tačiau ekspertai sako, kad mokėjimas džiaugtis mažais dalykais yra tikrasis kelias į pasitenkinimą savo gyvenime.

 Ieškokite džiaugsmo mažuose dalykuose

Sugebėjimas vertinti teigiamus potyrius atrodo akivaizdus. Tačiau tai moka mažai žmonių, sako Lojolos universiteto Čikagoje socialinis psichologas Fredas B. Bryantas.

Priežastis paprasta: mes esame užsiėmę ir mūsų galvos yra užkištos daugybe minčių. Mūsų laukia dar daug saulėtekių, sakome sau, ir iš karto nusprendžiame, kad jei nedelsiant nenueisime į dušą, mes pavėluosime į darbą. Prislėgti kasdienių pareigų ir rūpesčių, mes savaime nugesiname spontaniškus įvykius, kurie galėtų suteikti mums gilesnio džiaugsmo ir sustiprinti mūsų sveikatą.

Daugiau kaip 20 metų F. B. Bryantas stengiasi suprasti tai, ką vadina „sąmoningu pasimėgavimu“: tai, ką mąstome ir darome, kad sustiprintume ir pratęstume teigiamus jausmus. „Mes visi pažįstame tokių žmonių, - sako F. B. Bryantas. – Jie būna vakarėlių sielos ir pirmieji asmenys, kuriuos norėtume pamatyti, kai nutinka kažkas gero“.

Pasinaudoti šia dovana galite ir jūs: štai 10 strategijų, leidžiančių pajusti malonumą ir pasitenkinimą kasdienybės momentuose, net kai atrodo, kad gyvenimas klostosi ne taip, kaip norėtume.

1. Skleiskite džiugias mintis

Parodykite savo dukrai, kaip smagu su ja visą dieną vaikščioti po parduotuves. Pasigirkite savo sutuoktiniui, kad šiandien iš savo viršininko sulaukėte netikėtų pagyrų. Parašykite geriausiai draugei ir pasakykite jai, kaip maloniai prisimenate praėjusių metų išvyką kartu su ja, ir pridėkite nuotrauką, kurioje bandote pastatyti palapinę. Dalijimasis džiugiais momentais ir potyriais su kitais žmonėmis yra vienas efektyviausių būdų pratęsti ir sustiprinti džiaugsmą, rodo F. B. Bryanto tyrimas. „Tai padeda išsaugoti emocijas, kurios kitu atveju išblėstų“, - sakė jis.

2. Mėgaukitės prisiminimais

Prisiminkite ryškius, ypatingus įvykius ir pagalvokite, kas suteikė jums džiaugsmo. Ar jūs mėgstate savo raudoną vilnonį šaliką, nes jis yra jaukus ir stilingas, ar dėl to, kad jo kvapas primena jums vaikystės dūkimus sniege? Jei į džiugius momentus įterpsite paslapties, pavyzdžiui, mąstysite, kas juose buvo netikėta ar sunkiai suprantama, tuomet sustiprinsite jų poveikį. Tačiau stenkitės pernelyg giliai neanalizuoti, kad neprarastumėt to momento žavesio. Jums tereikia šiek tiek perskrosti savo potyrius, kad suprastumėt, kaip jie padėjo jums formuotis, o tuomet tiesiog grįžti ir jais mėgautis, sakė socialinis psichologas Timothy D. Wilsonas iš Virdžinijos universiteto.

3. Paplekšnokite sau per petį

Didžiuokitės sunkiai pasiektais rezultatais – tai daro nedaug žmonių. Jei metus laiko liesite prakaitą sporto salėje, kad pasiektumėt savo tikslą, pasidalykite savo sėkme su kitais žmonėmis, kai jau įtilpsite į savo naujus džinsus. Pasveikinti pačiam save nėra lengva. „Daugybė žmonių vengia girtis savo pasiektais rezultatais, nes jiems atrodo, kad jie neturėtų pūsti rago pačiam sau ar miegoti ant savo laurų“, - teigė F. B. Bryantas. Riba tarp džiaugsmingo savęs pasveikinimo ir begėdiško gyrimosi yra labai plona, tačiau nesijaudinkite: jūs pajusite, kada ją peržengsite.

4. Susitelkite į pojūčius

Susitelkti į savo skonio receptorius ar uoslę yra labai lengva. Užmerkite akis, kol burnoje tirps gabaliukas juodojo šokolado, giliai įkvėpkite sūraus jūros oro ar paslapčiomis stebėkite, kaip žaidžia ir kvatoja vaikai. Jei vienas jusles „atjungsite“, kad galėtumėt susitelkti ties kitomis, tuomet sustiprinsite džiaugsmą teigiamais potyriais – ypač tais, kurie yra trumpalaikiai.

5. Lyginkite su tuo, kas yra blogiau

Jei orientuosimės į tai, kas yra geriau ir aukščiau, jausimės nuskriausti, tačiau lyginimas su tuo, kas yra blogiau, gali sustiprinti mūsų džiaugsmą. Pagalvokite apie tai, kaip viskas galėjo būti blogiau – arba būdavo blogiau. Tiesa, nebūtina pasinerti į niūrias mintis – prisiminti baugią ligos diagnozę ar džiūgauti dėl to, kad kaimynas prarado darbą. Tiesiog mąstykite taip: ar šiandien oras yra geresnis, negu teigė orų prognozės? Ar šį projektą užbaigėte greičiau, negu manėte?

6. Pasinerkite į savo pomėgius

Kai kurie džiugūs momentai prašosi sąmoningo apmąstymo ar analizės. Tačiau kitais kartais galima patirti malonumą, tiesiog pasinėrus į esamą momentą ir nieko apie jį negalvojant. Tamsiame kambaryje per ausines paklausykite savo mėgstamos muzikos. Atsiduokite knygai, kuriai negalite atsispirti. Savaitgalį skirkite pakankamai laiko savo hobiui, kad pasiektumėt tokią pasinėrimo būklę, kuri vadinamas tekėjimu pasroviui.

7. Imituokite, kol tai pajusite

Suvaidinta šypsena, net jei jums nesinori šypsotis, iš tikrųjų padeda pajusti džiaugsmą, sako F. B. Bryantas. Taigi atrodykite laimingi. Pasičepsėdami valgykite saldžiausi sezono persiką. Garsiai kvatokite, žiūrėdami komediją. Nusišypsokite sau, kai praeisite pro veidrodį. Juk „garantuotas būdas pražudyti džiaugsmą yra jį slopinti“, sakė F. B. Bryantas.

8. Stenkitės suvokti prasmingus momentus

Atrodo akivaizdu, kad kuo greičiau teigiami potyriai praeina, tuo sudėtingiau jais mėgautis. Tačiau F. B. Bryantas nustatė, kad atmindami, jog laikas greitai bėga ir kad džiaugsmas yra laikinas, mes pasičiumpame teigiamus momentus, kol jie dar tęsiasi.

9. Venkite neigiamų minčių

Pasaulyje yra užtektinai pesimistų. Slopinkite neigiamas mintis, kurios gali sumenkinti džiaugsmą, pavyzdžiui, nekaltinkite savęs ir nesukite galvos dėl kitų nuomonės. Kai jus užplūs laimė, palikite jai erdvės plėstis – nemąstykite apie tai, kodėl jos galėjote nenusipelnyti, kas galėjo būti ne taip ar kaip galėjo būti geriau. Sąmoningai priimkite sprendimą mėgautis džiaugsmu.

10. Dažniau dėkokite

Praktikuokite dėkingumą, sako F. B. Bryantas. Išmokite suprasti, dėl ko džiaugiatės – gavote pakvietimą į vakarėlį iš naujojo bičiulio ar galėjote atsisėsti žmonių pilname autobuse, ir pripažinkite savo džiaugsmo šaltinį. Ne visada būtina garsiai išreikšti savo dėkingumą, pažymi F. B. Bryantas, tačiau žodis „ačiū“, ištartas draugui, nepažįstamajam ar Visatai, sustiprina mūsų džiaugsmą, nes padeda jį įsisąmoninti. 

DELFI

10 laimingosmoterys paslaptys
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
36 peržiūros sausio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Lietuvos nacionalinis muziejus pristato virtualią galeriją http://sausio13.lnm.lt/, kurioje – beveik 6000 piešinių, vaizduojančių Sausio 13-osios įvykius vaikų akimis. Visi piešiniai sukurti 1991 metais, netrukus po to, kai rusų desantininkai bandė užimti televizijos bokštą ir Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pastatą. Po Sausio 13-osios Lietuvos mokyklose buvo rengiamos vilties ir tikėjimo pamokos, per kurias mokytojai pasakojo vaikams apie lemtin...
Įdomu!
Kiekvienas Zodiako ženklas turi tamsiąją savo pusę. Kaip pavyzdys čia puikiai tinka Žuvų ženklo astrologinis žymėjimas – dvi žuvys, susijungusios uodegų pelekais ir plaukiančios skirtingomis kryptimis – link dangaus ir pragaro. Tad akivaizdu, kad piktoji pusė kiekviename Zodiako ženkle egzistuoja. Jei esate pasirengę sužinoti, kur ir kokios jumyse slypinčios blogio gelmės, skaitykite toliau. AVINAS Avinai yra tikri karštakošiai. Jie yra valdomi Marso, karo...
Laisvalaikis
Turbūt 90 procentų planetos gyventojų iškart atsakytų į klausimą apie mėgstamiausią spalvą. O ar kada nors pagalvojote, kodėl kartais žmonėms patinka būtent ta viena ir vienintelė spalva? Pasirodo, tai gali atskleisti ne tik jūsų skonį daiktams, bet ir tam tikrus asmenybės bruožus, apie kuriuos galbūt net patys nežinojote. Taigi raskite savo mėgstamą spalvą sąraše ir skaitykite apie savo asmenybės paslaptis. Juoda Jei jūsų mėgstamiausia spalva yra juoda, t...
Laisvalaikis
Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai” jau keturioliktąjį kartą pakvietė susipažinti su festivalio programa, svečiais bei pakalbėti apie prancūzišką kultūrą. Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius Jean-Marie Sani atskleidė, kad šiais metais be pagrindinės programos žiūrovai galės išvysti ir dvi retrospektyvas. Režisieriaus, lyginamo su Alfredu Hitchcock'u,  Henri-Georges'o Clouzot filmų retrospektyva bei, aktorės, kuriai pernai būtų suėję 80 metų, Rom...
Laisvalaikis
Vandeniui – egzotiškos jūrų gėrybės, Jaučiui – šviežios daržovės, Liūtui – gerai keptas bei sotus antrekotas, Mergelei – lengvas sveikuoliškas užkandis, o Šauliui – itališkos virtuvės gardėsiai. 2019-ieji Kiaulės metai žada skalsius bei sočius metus, todėl pabandykime prie vieno stalo susodinti visus 12 Zodiako ženklų ir pažiūrėkime, kokį maistą jiems patariama rinktis šiemet.   Aviną valdo ugnis, todėl aštrus maistas šiemet ne tik atneš sėkmę ir gerą savi...
Įvykiai
Laisvės gynėjų diena – sausio 13 d. minima Lietuvos atmintina diena. Keliama Lietuvos valstybės vėliava. 1991 metais šią dieną įvykęs masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus, perimti jų kontrolę. Užimti atvyko specialiai parengta, sunkiąja karine...
Laisvalaikis
Oficialiai patvirtinta – Jurgis Didžiulis ir Erica Jennings kartu sieks atstovauti Lietuvai „Eurovizijos“ konkurse. Žinomų dainininkų pora šiandien publikai pirmą kartą pristato gyvai atliktą bendrą savo dainą „Sing!“, su kuria ketina užkariauti populiariausio dainų konkurso pasaulyje žiūrovų simpatijas. „Tikime savo potencialu, nes daina „Sing!“ yra galinga, kaip galinga yra pati idėja ir galingas yra visas sumanymas. Daina gali labai daug. Ji tampa dar g...
Įvykiai
Vitalija Mockevičiūtė, sausio 11 dieną švenčianti penkiasdešimtmetį, yra viena iš įdomiausių viduriniosios kartos aktorių. Iš pažiūros lyg ir niekuo neišsiskirianti, ji savyje slepia neįkainojamą aktorystės talentą. Šiandien ją galima pavadinti talentingiausia komedinio amplua aktore. Būti komiku, kai pasaulis nejuokingas, nėra paprasta. Tam reikalingas neįtikėtinas budrumas aplinkai, pastabumas mažiausiai detalei ir, svarbiausia, apsiskaitymas, be kurio j...
Įvykiai
„Wizz Air“, sparčiausiai auganti aviakompanija Europoje, skelbia žiemos išpardavimą ir siūlo 20 proc.* pigesnius šiandien užsakytus skrydžius. Vietas skrydžiui galima rezervuoti bendrovės interneto svetainėje arba naudojantis „Wizz Air“ mobiliąja programėle. Pasiūlymas galioja iki kovo mėnesio pabaigos.  Žiemos sezonui beveik įpusėjus atsipalaiduoti norintiems keleiviams, kuriems nusibodo stingdanti temperatūra, šiandien puiki proga pasinaudoti „Wizz Air“...