10 laimingų moterų paslapčių

Laiminga moteris© Shutterstock

Niekas nebūna laimingas visą dieną ir kasdien. Tačiau ekspertai sako, kad mokėjimas džiaugtis mažais dalykais yra tikrasis kelias į pasitenkinimą savo gyvenime.

 Ieškokite džiaugsmo mažuose dalykuose

Sugebėjimas vertinti teigiamus potyrius atrodo akivaizdus. Tačiau tai moka mažai žmonių, sako Lojolos universiteto Čikagoje socialinis psichologas Fredas B. Bryantas.

Priežastis paprasta: mes esame užsiėmę ir mūsų galvos yra užkištos daugybe minčių. Mūsų laukia dar daug saulėtekių, sakome sau, ir iš karto nusprendžiame, kad jei nedelsiant nenueisime į dušą, mes pavėluosime į darbą. Prislėgti kasdienių pareigų ir rūpesčių, mes savaime nugesiname spontaniškus įvykius, kurie galėtų suteikti mums gilesnio džiaugsmo ir sustiprinti mūsų sveikatą.

Daugiau kaip 20 metų F. B. Bryantas stengiasi suprasti tai, ką vadina „sąmoningu pasimėgavimu“: tai, ką mąstome ir darome, kad sustiprintume ir pratęstume teigiamus jausmus. „Mes visi pažįstame tokių žmonių, - sako F. B. Bryantas. – Jie būna vakarėlių sielos ir pirmieji asmenys, kuriuos norėtume pamatyti, kai nutinka kažkas gero“.

Pasinaudoti šia dovana galite ir jūs: štai 10 strategijų, leidžiančių pajusti malonumą ir pasitenkinimą kasdienybės momentuose, net kai atrodo, kad gyvenimas klostosi ne taip, kaip norėtume.

1. Skleiskite džiugias mintis

Parodykite savo dukrai, kaip smagu su ja visą dieną vaikščioti po parduotuves. Pasigirkite savo sutuoktiniui, kad šiandien iš savo viršininko sulaukėte netikėtų pagyrų. Parašykite geriausiai draugei ir pasakykite jai, kaip maloniai prisimenate praėjusių metų išvyką kartu su ja, ir pridėkite nuotrauką, kurioje bandote pastatyti palapinę. Dalijimasis džiugiais momentais ir potyriais su kitais žmonėmis yra vienas efektyviausių būdų pratęsti ir sustiprinti džiaugsmą, rodo F. B. Bryanto tyrimas. „Tai padeda išsaugoti emocijas, kurios kitu atveju išblėstų“, - sakė jis.

2. Mėgaukitės prisiminimais

Prisiminkite ryškius, ypatingus įvykius ir pagalvokite, kas suteikė jums džiaugsmo. Ar jūs mėgstate savo raudoną vilnonį šaliką, nes jis yra jaukus ir stilingas, ar dėl to, kad jo kvapas primena jums vaikystės dūkimus sniege? Jei į džiugius momentus įterpsite paslapties, pavyzdžiui, mąstysite, kas juose buvo netikėta ar sunkiai suprantama, tuomet sustiprinsite jų poveikį. Tačiau stenkitės pernelyg giliai neanalizuoti, kad neprarastumėt to momento žavesio. Jums tereikia šiek tiek perskrosti savo potyrius, kad suprastumėt, kaip jie padėjo jums formuotis, o tuomet tiesiog grįžti ir jais mėgautis, sakė socialinis psichologas Timothy D. Wilsonas iš Virdžinijos universiteto.

3. Paplekšnokite sau per petį

Didžiuokitės sunkiai pasiektais rezultatais – tai daro nedaug žmonių. Jei metus laiko liesite prakaitą sporto salėje, kad pasiektumėt savo tikslą, pasidalykite savo sėkme su kitais žmonėmis, kai jau įtilpsite į savo naujus džinsus. Pasveikinti pačiam save nėra lengva. „Daugybė žmonių vengia girtis savo pasiektais rezultatais, nes jiems atrodo, kad jie neturėtų pūsti rago pačiam sau ar miegoti ant savo laurų“, - teigė F. B. Bryantas. Riba tarp džiaugsmingo savęs pasveikinimo ir begėdiško gyrimosi yra labai plona, tačiau nesijaudinkite: jūs pajusite, kada ją peržengsite.

4. Susitelkite į pojūčius

Susitelkti į savo skonio receptorius ar uoslę yra labai lengva. Užmerkite akis, kol burnoje tirps gabaliukas juodojo šokolado, giliai įkvėpkite sūraus jūros oro ar paslapčiomis stebėkite, kaip žaidžia ir kvatoja vaikai. Jei vienas jusles „atjungsite“, kad galėtumėt susitelkti ties kitomis, tuomet sustiprinsite džiaugsmą teigiamais potyriais – ypač tais, kurie yra trumpalaikiai.

5. Lyginkite su tuo, kas yra blogiau

Jei orientuosimės į tai, kas yra geriau ir aukščiau, jausimės nuskriausti, tačiau lyginimas su tuo, kas yra blogiau, gali sustiprinti mūsų džiaugsmą. Pagalvokite apie tai, kaip viskas galėjo būti blogiau – arba būdavo blogiau. Tiesa, nebūtina pasinerti į niūrias mintis – prisiminti baugią ligos diagnozę ar džiūgauti dėl to, kad kaimynas prarado darbą. Tiesiog mąstykite taip: ar šiandien oras yra geresnis, negu teigė orų prognozės? Ar šį projektą užbaigėte greičiau, negu manėte?

6. Pasinerkite į savo pomėgius

Kai kurie džiugūs momentai prašosi sąmoningo apmąstymo ar analizės. Tačiau kitais kartais galima patirti malonumą, tiesiog pasinėrus į esamą momentą ir nieko apie jį negalvojant. Tamsiame kambaryje per ausines paklausykite savo mėgstamos muzikos. Atsiduokite knygai, kuriai negalite atsispirti. Savaitgalį skirkite pakankamai laiko savo hobiui, kad pasiektumėt tokią pasinėrimo būklę, kuri vadinamas tekėjimu pasroviui.

7. Imituokite, kol tai pajusite

Suvaidinta šypsena, net jei jums nesinori šypsotis, iš tikrųjų padeda pajusti džiaugsmą, sako F. B. Bryantas. Taigi atrodykite laimingi. Pasičepsėdami valgykite saldžiausi sezono persiką. Garsiai kvatokite, žiūrėdami komediją. Nusišypsokite sau, kai praeisite pro veidrodį. Juk „garantuotas būdas pražudyti džiaugsmą yra jį slopinti“, sakė F. B. Bryantas.

8. Stenkitės suvokti prasmingus momentus

Atrodo akivaizdu, kad kuo greičiau teigiami potyriai praeina, tuo sudėtingiau jais mėgautis. Tačiau F. B. Bryantas nustatė, kad atmindami, jog laikas greitai bėga ir kad džiaugsmas yra laikinas, mes pasičiumpame teigiamus momentus, kol jie dar tęsiasi.

9. Venkite neigiamų minčių

Pasaulyje yra užtektinai pesimistų. Slopinkite neigiamas mintis, kurios gali sumenkinti džiaugsmą, pavyzdžiui, nekaltinkite savęs ir nesukite galvos dėl kitų nuomonės. Kai jus užplūs laimė, palikite jai erdvės plėstis – nemąstykite apie tai, kodėl jos galėjote nenusipelnyti, kas galėjo būti ne taip ar kaip galėjo būti geriau. Sąmoningai priimkite sprendimą mėgautis džiaugsmu.

10. Dažniau dėkokite

Praktikuokite dėkingumą, sako F. B. Bryantas. Išmokite suprasti, dėl ko džiaugiatės – gavote pakvietimą į vakarėlį iš naujojo bičiulio ar galėjote atsisėsti žmonių pilname autobuse, ir pripažinkite savo džiaugsmo šaltinį. Ne visada būtina garsiai išreikšti savo dėkingumą, pažymi F. B. Bryantas, tačiau žodis „ačiū“, ištartas draugui, nepažįstamajam ar Visatai, sustiprina mūsų džiaugsmą, nes padeda jį įsisąmoninti. 

DELFI

10 laimingosmoterys paslaptys
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
36 peržiūros lapkričio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Konkursas
Norime Jums padovanoti 2 bilietus į Džordana Butkutė koncertą Palangoje, gruodžio 22 d.  Ką reikia padaryti norint laimėti? Aplankyti mus facebook'e  Palangos miesto laikraštis "Vakarinė Palanga"  Surasti renginį  Kalėdos su Džordana // Palanga ✅BŪTINAI įvykdyti visas 3 sąlygas!✅Paspausti LIKE po renginiu ir SHARE su draugais ;)✅PARAŠYTI mėgstamiausią Džordanos dainą✅PAŽYMĖTI su kuo norite eiti į koncertąDu nugalėtojus paskelbsime kitą ketvirtadienį.
Sportas
Jau lapkričio 18 dieną Kauno rajone startuos Lietuvos 3x3 krepšinio „Hoptrans Winter Open“ čempionatas. Garliavos sporto centre susirinks ne tik pajėgiausios Lietuvos 3x3 krepšinio komandos, bet ir svečiai iš užsienio bei vieni geriausių pasaulio dėjimų į krepšį meistrų. Pirmajame iš penkių „Hoptrans Winter Open“ etapų daugiausiai savo atstovų turės Lietuva. Garliavoje kausis 10 Lietuvos komandų (Panevėžio „Frosch“, Šakių „Gulbelė“, Trakų „Gealan Baltic“,...
Kultūra
Prieš dvidešimt metų, tuometinio Lietuvos liaudies kultūros centro iniciatyva (dabar Lietuvos nacionalinio kultūros centro), pritariant Lietuvos chorų sąjungai ir aukštųjų mokyklų chorų vadovams, buvo surengtas pirmasis Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalis Vilniuje. Festivalio sumanytojas ir įkūrėjas Saulius Liausa (dabartinis Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius), tuomet sakė, kad studentų chorai yra bene patys pajėgiausi mėgėj...
Įvykiai
Šiuo metu kas dešimtas Lietuvos gyventojas dirba savarankiškai, t.y. ne pagal darbo sutartį. Vienas didžiausių tokio darbo iššūkių – sunkumai norint gauti paskolą. Tad ką reikia žinoti, jei norėtumėte įsigyti būstą ar didesnį pirkinį su paskola, o pajamas gaunate iš individualios veiklos, pagal verslo liudijimą ar autorines sutartis? Pajamos vertinamos skirtingai „Sodros“ išrašas apie darbo užmokestį – būtent ši informacija yra viena pirmųjų, kurią kredito...
Laisvalaikis
Kelionės lėktuvais yra pakankamai malonus dalykas – galite grožėtis pasauliu visai kitu kampu. Tačiau daugybė žmonių prieš kildami į naują kelionę vis tiek padaro vieną labai prastą sprendimą, kuris gali sukelti skausmą, traumas ar net paskatinti įgulą jus išlaipinti. Ilgi skrydžiai lėktuvu iš tiesų nėra tokie blogi, kaip daugelis įsivaizduoja. Taip, vietos lėktuve nėra daug, nebent ryšitės pirkti verslo klasės bilietus, maistas nėra pats geriausias, o ir...
Įvykiai
Palanga pagal Savivaldybių gerovės indeksą užima aukštą 8 vietą tarp 60 šalies savivaldybių, o pagal kriterijų „Socialinis saugumas“ nusileidžia tik sostinei ir užima 2 vietą. Tokius duomenis šią savaitę pristatė išsamią savivaldybių gerovės analizę atlikęs Vilniaus politikos analizės institutas. Atliktos analizės rezultatai skelbia, kad Lietuvoje patraukliausia gyventi penkiuose didžiuosiuose miestuose, aplink juos ir pajūrio kurortuose, tarp kurių – ir...
Kultūra
Žaneta Skersytė Pagrindinis uostamiesčio kultūros židinys - Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras lyg magnetas traukia įvairių sričių kūrėjus. Ne tik artistai, bet ir daugelis teatro administracijos darbuotojų yra baigę muzikinius mokslus, puikiai šoka ar dainuoja. Ievos Lingytės nuotr. Teatro vadovės pavaduotojas Vytautas Kažukauskas irgi meistriškai groja akordeonu, o už šį gebėjimą yra dėkingas muzikuoti nuo mažens „spaudusiems“ tėvams. Savo karjeroje...
Įvykiai
Palangiškis menininkas Vytautas Kusas šaliai padovanojo naują rekordą – šią savaitę oficialiai užfiksuota, kad V. Kuso sukurta knyga „Būsenos“ yra mažiausia lietuviška knyga šalyje. Naujasis šio menininko rankomis sukurtas šalies rekordas – eilėraščių knyga „Būsenos“ – yra 8 milimetrų aukščio, 7 milimetrų pločio bei 2,5 milimetrų storio. Šioje 60 puslapių knygelėje pateikiami 34 V. Kuso eilėraščiai. Tekstas spausdintas spaustuvėje „Druka“. Poezijos knygą...
Įvykiai
Gytis Pankūnas Jeigu „valstiečiai“ apsigalvotų dėl prezidento rinkimų, „socialdarbiečiai“ galėtų pasiūlyti savo kandidatą į prezidentus, LRT.lt interviu teigia „socialdarbiečių“ pirmininko pavaduotoja, parlamentarė Irena Šiaulienė. Politikė neslepia tikinti, kad Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) iškovos teisę gauti valstybės dotaciją, o „valstiečiai“ koalicijos partnerius šiuo klausimu parems.  Seimo vicepirmininkė I. Šiaulienė iki šiol mano,...