Gražios vasaros iniciatyvos vaikus skatina tobulėti

Karatė kiokušin klubas „Shodan“ ugdė lyderystės, komandinio darbo gebėjimus, sveiką gyvenimo būdą. Stovykloje sportavo ir palangiškiai, ir jaunieji imtynininkai iš kitų Lietuvos miestų. Asmeninio archyvo nuotr.

Kasmetis Palangos miesto savivaldybės vaikų vasaros poilsio programų rėmimo konkurso atrinktų programų dalinis finansavimas padėjo surengti nemažai gražių iniciatyvų, stovyklų, edukacinių programų,  sukurti prasmingą veiklą pusei tūkstančio vaikų.  Savivaldybė vaikų vasaros poilsio programoms finansuoti skyrė 5 tūkst. eurų, o kelialapiams pirkti – per 4,5 tūkst. eurų.

Prasmingų veiklų verpetas

„Reikia pasidžiaugti, kad vis daugiau nevyriausybinių organizacijų pareiškia norą organizuoti vaikams turiningą ir organizuotą poilsį vasaros metu. Šiais metais tai Verslo ir lyderystės akademija „In corpore“ bei Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kurorto verslo skyrius. Visada aktyvūs yra neformaliojo vaikų švietimo teikėjai ir Sporto centras, kuris savo iniciatyva sudaro sąlygasbeveik visiemsSporto centro ugdytiniams sudalyvauti vasarosstovyklose“, – kalbėjo Palangos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Vargonienė.

Ir išties – šiemet kūrybinių iniciatyvų, stovyklų vaikams tikrai netrūksta. Savivaldybė skatina neformalaus ugdymo teikėjus aktyviai siūlyti savo paslaugas, kad vasarą vaikai būtų užimti, galėtų įsilieti į prasmingų veiklų verpetą.

Išbandė visas meno rūšis

Jauniesiems palangiškiams siūloma gausybė sportinių, prasmingų veiklų. Vaikams siūlomi užsiėmimai – labai įvairūs: ir imtynės, ir meninės, kūrybinės veiklos, ir emocinis ugdymas, ir karatė treniruotės, futbolas bei žirgų sportas.

Pavyzdžiui, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras pasiūlė išbandyti įvairiausias profesijas. Kiekviena stovykla, kiekviena veikla sulaukė didžiulio norinčiųjų skaičiaus – gerokai gausesnio nei buvo numatyta.

O štai Palangos moksleivių klubas suteikė galimybę vos per penkias dienas išbandyti visas įmanomas meno rūšis. Pirmoji diena – teatro. Kartu su profesionaliais lėlių teatro aktoriais vaikai kūrė lėles, jas puošė, ruošė būsimam spektakliui, rinkosi jiems širdžiai mielus dramos etiudus ir kartu vaidino. Antroji diena panardino į šiuolaikio taikomojo meno gelmes. Stovyklautojai lankėsi fotografijų parodoje, patys bandė užfiksuoti įdomiausius įvykius, gamtines detales, Birutės parko grožį. Jie kūrė įvairiausias menines kompozicijas, o kad vasaros prisiminimai neišblėstų – ir gausybę nuotraukų. Vaikai su malonumu kūrė šokio spektaklius. Dailės dieną važiavo į Prano Domšaičio galeriją Klaipėdoje, vaikščiojo po uostamiesčio skulptūrų parką.

Sportiniai gebėjimai

VšĮ karatė kiokušin klubas „Shodan“ ugdė lyderystės, komandinio darbo gebėjimus, sveiką gyvenimo būdą. Prie vaikų vasaros stovyklos prisijungė gausus svečių būrys, mat čia pramogavo, mokėsi, tobulėjo visi – jaunieji karatė imtyninkai iš Ukmergės, Vilniaus, Šilutės, Tauragės, Telšių ir kitų Lietuvos miestų.

VšĮ futbolo klubo „Gintaras“ treneris Marselis Balasanovas džiaugėsi, jog vietoj numatytų 60 vaikų į stovyklą užsirašė net 90. „Vis dar dirbame su vaikais, esame stovykloje. Mums čia be galo smagu – šiemet su mumis kartu sportuoja jaunieji sportininkai ne tik iš visos Lietuvos, bet ir užsienio. Suvažiavo vaikai net iš tolimosios Amerikos, Anglijos, Graikijos ir kitų šalių, o ką jau kalbėti apie tai, kad su palangiškiais sportuoja visa Lietuva. Vaikams sukurta turininga programa, kurioje – ne tik futbolo treniruotės, bet dar ir išvykos į Mosėdžio akmenų muziejų“, – kalbėjo M. Balasanovas. Treneris apgailestavo, kad į stovyklą negalėjo priimti visų norinčiųjų, tad kitais metais planuojama dar daugiau ir įvairesnių bei didesnių iniciatyvų.

Gražių bei vaikams labai įdomių veiklų siūlyta ir daugiau. Štai asociacija jojimo klubas „Zigmo žirgai“ jaunuosius palangiškius pakvietė į vienos nakties naktigonę, Verslo ir lyderystės akademija „In corpore“ pasiūlė sveikos gyvensenos veiklas per savęs pažinimą bei santykį su aplinka – pakvietė į dienos stovyklą „Šimtas emocijų per penkias dienas“. Jaunieji kurorto gyventojai kviesti ir į kitas įdomias, prasmingas bei sveikatinančias veiklas.

Stacionari stovykla

Palangos miesto savivaldybė kasmet iš biudžeto lėšų viešųjų pirkimų tvarka perka mažas pajamas gaunančių šeimų vaikams kelialapius į stacionarią stovyklą. Šią vasarą „Raganėje“ ilsėjosi ar dar ilsėsis 34 vaikai.

Palangos miesto savivaldybės inf.

Palangosmiestosavivaldybė vaikųvasarospoilsis programųrėmimas konkursai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
32 peržiūros lapkričio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Konkursas
Norime Jums padovanoti 2 bilietus į Džordana Butkutė koncertą Palangoje, gruodžio 22 d.  Ką reikia padaryti norint laimėti? Aplankyti mus facebook'e  Palangos miesto laikraštis "Vakarinė Palanga"  Surasti renginį  Kalėdos su Džordana // Palanga ✅BŪTINAI įvykdyti visas 3 sąlygas!✅Paspausti LIKE po renginiu ir SHARE su draugais ;)✅PARAŠYTI mėgstamiausią Džordanos dainą✅PAŽYMĖTI su kuo norite eiti į koncertąDu nugalėtojus paskelbsime kitą ketvirtadienį.
Sportas
Jau lapkričio 18 dieną Kauno rajone startuos Lietuvos 3x3 krepšinio „Hoptrans Winter Open“ čempionatas. Garliavos sporto centre susirinks ne tik pajėgiausios Lietuvos 3x3 krepšinio komandos, bet ir svečiai iš užsienio bei vieni geriausių pasaulio dėjimų į krepšį meistrų. Pirmajame iš penkių „Hoptrans Winter Open“ etapų daugiausiai savo atstovų turės Lietuva. Garliavoje kausis 10 Lietuvos komandų (Panevėžio „Frosch“, Šakių „Gulbelė“, Trakų „Gealan Baltic“,...
Kultūra
Prieš dvidešimt metų, tuometinio Lietuvos liaudies kultūros centro iniciatyva (dabar Lietuvos nacionalinio kultūros centro), pritariant Lietuvos chorų sąjungai ir aukštųjų mokyklų chorų vadovams, buvo surengtas pirmasis Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalis Vilniuje. Festivalio sumanytojas ir įkūrėjas Saulius Liausa (dabartinis Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius), tuomet sakė, kad studentų chorai yra bene patys pajėgiausi mėgėj...
Įvykiai
Šiuo metu kas dešimtas Lietuvos gyventojas dirba savarankiškai, t.y. ne pagal darbo sutartį. Vienas didžiausių tokio darbo iššūkių – sunkumai norint gauti paskolą. Tad ką reikia žinoti, jei norėtumėte įsigyti būstą ar didesnį pirkinį su paskola, o pajamas gaunate iš individualios veiklos, pagal verslo liudijimą ar autorines sutartis? Pajamos vertinamos skirtingai „Sodros“ išrašas apie darbo užmokestį – būtent ši informacija yra viena pirmųjų, kurią kredito...
Laisvalaikis
Kelionės lėktuvais yra pakankamai malonus dalykas – galite grožėtis pasauliu visai kitu kampu. Tačiau daugybė žmonių prieš kildami į naują kelionę vis tiek padaro vieną labai prastą sprendimą, kuris gali sukelti skausmą, traumas ar net paskatinti įgulą jus išlaipinti. Ilgi skrydžiai lėktuvu iš tiesų nėra tokie blogi, kaip daugelis įsivaizduoja. Taip, vietos lėktuve nėra daug, nebent ryšitės pirkti verslo klasės bilietus, maistas nėra pats geriausias, o ir...
Įvykiai
Palanga pagal Savivaldybių gerovės indeksą užima aukštą 8 vietą tarp 60 šalies savivaldybių, o pagal kriterijų „Socialinis saugumas“ nusileidžia tik sostinei ir užima 2 vietą. Tokius duomenis šią savaitę pristatė išsamią savivaldybių gerovės analizę atlikęs Vilniaus politikos analizės institutas. Atliktos analizės rezultatai skelbia, kad Lietuvoje patraukliausia gyventi penkiuose didžiuosiuose miestuose, aplink juos ir pajūrio kurortuose, tarp kurių – ir...
Kultūra
Žaneta Skersytė Pagrindinis uostamiesčio kultūros židinys - Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras lyg magnetas traukia įvairių sričių kūrėjus. Ne tik artistai, bet ir daugelis teatro administracijos darbuotojų yra baigę muzikinius mokslus, puikiai šoka ar dainuoja. Ievos Lingytės nuotr. Teatro vadovės pavaduotojas Vytautas Kažukauskas irgi meistriškai groja akordeonu, o už šį gebėjimą yra dėkingas muzikuoti nuo mažens „spaudusiems“ tėvams. Savo karjeroje...
Įvykiai
Palangiškis menininkas Vytautas Kusas šaliai padovanojo naują rekordą – šią savaitę oficialiai užfiksuota, kad V. Kuso sukurta knyga „Būsenos“ yra mažiausia lietuviška knyga šalyje. Naujasis šio menininko rankomis sukurtas šalies rekordas – eilėraščių knyga „Būsenos“ – yra 8 milimetrų aukščio, 7 milimetrų pločio bei 2,5 milimetrų storio. Šioje 60 puslapių knygelėje pateikiami 34 V. Kuso eilėraščiai. Tekstas spausdintas spaustuvėje „Druka“. Poezijos knygą...
Įvykiai
Gytis Pankūnas Jeigu „valstiečiai“ apsigalvotų dėl prezidento rinkimų, „socialdarbiečiai“ galėtų pasiūlyti savo kandidatą į prezidentus, LRT.lt interviu teigia „socialdarbiečių“ pirmininko pavaduotoja, parlamentarė Irena Šiaulienė. Politikė neslepia tikinti, kad Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) iškovos teisę gauti valstybės dotaciją, o „valstiečiai“ koalicijos partnerius šiuo klausimu parems.  Seimo vicepirmininkė I. Šiaulienė iki šiol mano,...