Uostamiestyje vandalai demonstravo kojų jėgą

Chuliganai vėl nusiaubė uostamiesčio paplūdimius. Savaitgalio išvakarėse buvo suniokota viena persirengimo kabina, nulaužtas vandens fontanėlis, pavogtas medinis gultas. Kiek anksčiau šiukšlių dėžės išvartytos Smiltynėje.

"Klaipėdos paplūdimių" nuotr.

Išspyrė kabinos sieną

Paplūdimių prižiūrėtojams vasariškas savaitgalis prasidėjo nemaloniai. Pirmosios Melnragės paplūdimyje rasta suniokota persirengimo kabina, skirta neįgaliesiems. Išversta jos sienelė.

Panašu, kad vandalai šį kartą demonstravo kojų jėgą. Pirmosios Melnragės paplūdimyje nulaužtas ir vandens fontanėlis.

"Suniokotą inventorių radome šeštadienį ryte. Teko kviesti laisvadienį turėjusius darbuotojus, kad viskas būtų sutvarkyta. Oras geras, paplūdimyje žmonių yra, nepaliksi išlaužyto inventoriaus", – komentavo biudžetinės įstaigos "Klaipėdos paplūdimiai" direktorius Virginijus Urbonas.

Vadovas teigė, kad nakčiai yra užsukamas vanduo, tad nulaužus fontanėlį šis netekėjo.

Žalos patirta ir Girulių paplūdimyje. Iš čia pavogtas medinis gultas, skirtas neįgaliesiems.

"Tik įrengėme ir dingo. Bandėme ieškoti, gal kur nors numestas kopose, tačiau neradome. Kažkas pasisavino. Būtume dėkingi už bet kokią informaciją apie dingusį inventorių", – kalbėjo vadovas.

Didžiausia žala – moralinė

Keliomis dienomis anksčiau vandalai siautė ir Smiltynėje. Buvo išvartytos visos šiukšlių dėžės, pastatytos take, vedančiame į centrinį paplūdimį.

Paklaustas, ar turi kokių nors įtarimų, kas taip galėjo pasielgti, V. Urbonas atsakė: "Kas, kas, tik kvailiai. Baigsis mokslo metai profesinėse mokyklose, gal tokių atvejų sumažės. Vyresni tokių dalykų nebedaro, nors ir girtauja paplūdimiuose."

V. Urbonas dar negalėjo pasakyti, kokio dydžio nuostolių vandalai pridarė šį kartą.

"Didžiausia žala – moralinė, o ne sugadintas daiktas. Žmonės dirbo, stengėsi, o kažkas be jokio gailesčio viską suniokojo. Turėjome kviestis laisvadienį turinčius darbuotojus, kad viską sutvarkytų. Juk ne visi gali atvažiuoti. Ir poilsiautojai kurį laiką negalėjo naudotis inventoriumi. Viską sunku suskaičiuoti ir įvertinti. Svarbu ne tik sugadintas daiktas", – pabrėžė vadovas.

Rengiasi montuoti kameras

Tai ne pirmas išpuolis uostamiesčio paplūdimiuose šiemet. Kitas vandalizmo aktas užfiksuotas prieš vasaros sezono pradžią.

Paplūdimiuose buvo suniokoti neseniai įrengti suoliukai, dingo mediena, buvo nuverstas tualetas, atsukti ir pavogti gelbėtojų stebėjimo bokštelių varžtai, pridaryta daugiau žalos.

"Greičiau būtų sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros. Gal tada vandalizmo aktų būtų mažiau. Veikiausiai kameros drausmintų jaunuolius", – vylėsi direktorius.

Biudžetinė įstaiga "Klaipėdos paplūdimiai" konkurso būdu jau turi išrinkusi įmonę, kuri montuos vaizdo stebėjimo kameras. Laukiama, kol bus gautas leidimas stebėti ir kaupti duomenis.

Tikimasi, kad vaizdo stebėjimo kameros bus sumontuotos iki birželio vidurio. Pirmiausia šie įrenginiai turėtų atsirasti Antrosios Melnragės ir Smiltynės centriniuose paplūdimiuose.

Drausmintų išsišokėlius

Dėl vaizdo stebėjimo kamerų įrengimo pliažuose vyrauja skirtingos nuomonės, tačiau po vandalizmo aktų dauguma įsitikina, kad šios reikalingos.

"Aš ir pats nenorėčiau, kad mane filmuotų pliaže, bet kad kitaip jau neįmanoma. Ne iš gero gyvenimo įrengsime vaizdo stebėjimo kameras. Reikia sustabdyti vandalus. Mums aktualiausia apsaugoti turtą, turėti galimybę pasižiūrėti, kas dėjosi tamsiuoju paros metu. Gal vaizdo medžiaga padėtų nustatyti vandalus", – pabrėžė vadovas.

Paplūdimiuose besilankantys klaipėdiečiai negailėjo karčių žodžių niokotojams.

"Jei pavyks sugauti tuos berniukus, reikėtų jiems skirti viešuosius darbus – visą vasarą dirbti, rūpintis inventoriumi paplūdimiuose. Gal tada jie suprastų, kaip žmonės sunkiai dirba, kad sukurtų gerovę lankytojams", – tvirtino vienas vyras

"K.D" inf.

15 peržiūrų liepos mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.