Saulius Petreikis Muzikos magijos dienose. Negirdėta Lietuva, neišgirstas pasaulis.

Koncertas „Negirdėta Lietuva, neišgirstas pasaulis“, Saulius Petreikis ir grupė

2018 m. birželio 21 d. Muzikos magijos dienos programoje Sauliaus Petreikio, kompozitoriaus, multi-instrumentalisto, pasaulio muzikos atlikėjo, Vytauto Mikeliūno, smuikininko ir Donato Petreikio, saksofonisto, – koncertas.

Kaip pasakoja Saulius Petreikis: „Negirdėta Lietuva – tai muzika, kuri skambėjo, kai mūsų dar nebuvo ir skambės, kai mūsų jau nebebus. Tai šimtmečius menančios istorijos, kurios pasakoja apie mūsų senolius bei miškus ir pievas, kuriose jie gyveno. Pažintis su šia muzika prasidėjo Barstyčiuose, vieną pavasario rytą. Buvau visai dar mažas berniukas, gal ketverių metų, kai senolis išsuko pirmąją mano fleitą. Atrodo iš ievos, o gal karklo šakos vamzdelio skleidžiamas garsas mane lydi iki šiol.

Nuo to laiko sukaupiau gausybę lietuviškų instrumentų ir stengiuosi jais pagroti įvairiuose koncertuose. Po jų kas kartą sulaukiu klausimų, kas čia skamba, kas tai, iš kur vienas ar kitas ragas ar molinukas. Kai kurių instrumentų žmonės apskritai nebuvo girdėję arba jų vardus tiesiog buvo primiršę. Noriu šiuos tūkstančius metų skambėjusius garsus ir juose užkoduotas istorijas priminti bei toliau jas pasakoti.

Kodėl „neišgirstas pasaulis“? Mums, lietuviams atrodo, kad birbynė, skudutis, kanklės ir kt. –  tai mūsų tautos instrumentai, o jei pasiklausysime kitų tautų etninės muzikos, tai šiuos instrumentus taip pat išgirsime, nes muzikos ištakos vienos.

Laukiame Jūsų birželio 21d. ketvirtadienį kartu pasimėgauti muzikos magija.


Muzikantai:
Saulius Petreikis – viso pasaulio pučiamieji;
Donatas Petreikis - gitara, saksofonas;
Vytautas Mikeliūnas – smuikas.
Renginio nuoroda: http://www.muz.lt/lt/naujienos

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Atsiliepimai

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti